25.06.2022
 
HAŃCZA - NAJGŁĘBSZE JEZIORO POLSKI - SUWALSZCZYZNA - KURSY NURKOWE - CZERWIEC / LIPIEC 2022
 
Długość pobytu – dowolna :) My jesteśmy na miejscu od 23 czerwca do 9 lipca 2022 – istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia pobytu.
 

Wypoczynek i nurkowanie – najgłębsze jezioro Polski – Hańcza! 

Zapraszamy do spędzenia z nami wakacji nad jeziorem Hańcza. 

Możliwość realizacji bonu turystycznego ZUS.

Proponujemy pobyt w ośrodku nad samym brzegiem jeziora, z własną plażą i pomostem. Mamy także ognisko i kamienny grill na wieczorne imprezy, dla dzieciaków jest piaskownica, huśtawka, trampolina i zorganizowana zabawa na terenie zamkniętym. Będziemy brać udział w kursach nurkowych, odpoczywać, zwiedzać. Gdy zgłodniejemy, na najlepsze regionalne specjały zapraszają tutejsze gospodynie. W programie przewidzieliśmy również spływ kajakowy, narty wodne, lokalny przysmak: świńskie uszy i dobrą zabawę! 

Zapraszamy rodziny z dziećmi i nie tylko.

Wybierzcie dowolną ilość dni i zapiszcie się na odpowiednie atrakcje. 

hancza nurkowanie dzieci 6 hancza nurkowanie dzieci 9

Hańcza to najgłębsze jezioro Polski, linia brzegowa usłana jest licznymi głazami, a wody jeziora są zaliczane do I klasy czystości – przejrzystość wody to minimum 6 m. W jeziorze występują szczupaki, raki, oraz słynne miętusy. Dodatkowo planujemy zanurkować w Stawku – płytkim jeziorku, które słynie z bogactwa flory i fauny.

Będziemy przebywać i nurkować w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Jest to cudowna okolica, otwarte przestrzenie, bogata i zaskakująco urozmaicona rzeźba terenu. Na terenie Parku znajdują się 24 jeziora o powierzchni większej niż 1 ha, a cały obszar jest położony w dorzeczu Niemna. Ciekawe miejsca w okolicy, które możemy zwiedzić to: Głazowisko Bachanowo (łąka o powierzchni 0,98 ha usłana głazami o obwodzie od 0,5 do 8 metrów, których liczbę ocenia się na ok. 10 000), Góra Cisowa, kompleks archeologiczny Góra Zamkowa, Wisząca Dolina Gaciska (sucha dolina, której dno jest "zawieszone" około 10 m nad poziomem rzeki), Dolina Czarnej Hańczy, Mosty "Stańczyki" i wiele innych. Cały klimat Suwalszczyzny to spokój. Tutaj czas płynie wolniej. Tydzień tutaj naładuje Wam baterie! Będziecie chcieli zostać dłużej i na pewno będziecie chcieli tutaj wrócić!

hancza nurkowanie dzieci 15

 

PROGRAM WYJAZDU 

24.06.2022 – piątek

Dzień przyjazdu. Zakwaterujemy się, rozpakowujemy i przygotowujemy się na kolejne dni pełne wrażeń. 

25.06.2022 – sobota

Dzień zaczynamy od kursu AOWD oraz RESCUE. Rekreacja nurkowa na “home reef”, check dives, nurkowania zapoznawcze.

Po południu swój kurs rozpoczyna grupa OWD. 

Wieczorem wszyscy spotykamy się na ognisku powitalnym, poznajemy się, dzielimy się pierwszymi kursowymi wrażeniami i jemy pyszny posiłek.

26.06.2022 – niedziela

Rano rozpoczyna się druga część kursu OWD. Syrening.

14:00-15:00 przerwa na obiad

Po południu wykonujemy kolejne nurkowania kursowe AOWD oraz RESCUE. Rekreacja nurkowania na czwartym parkingu.

Wieczorem odpoczywamy przy grach planszowych oraz wspólnym biesiadowaniu.

hancza nurkowanie kajaki 2021 hancza nurkowanie dzieci 4

 

27.06.2022 – poniedziałek

Dzień rozpoczynamy wycieczką krajoznawczą po pięknych zakątkach Suwalszczyzny. Odwiedzimy imponujące wiadukty – mosty kolejowe w Stańczykach. 

Kolejnym przystankiem będą Wodziłki, gdzie mimo procesów asymilacyjnych mieszkańcy zachowali wiele oryginalnego kolorytu, przywiązania do dawnych obyczajów, obrzędów i stylu życia. 

Następnie udamy się na Górę Zamkową – kompleks archeologiczny otoczony wodami czterech jezior, z którego mamy zachwycający widok.

Przerwa na obiad.

Ostatnią atrakcją podczas wycieczki będzie malownicza ścieżka “Doliną Czarnej Hańczy” – rozpoczynamy nad jeziorem Turtulskim podziwiając wiele form rzeźby polodowcowej: dolinę rzeczną, rynnę polodowcową, oz turtulski, dolinę zawieszoną oraz rezerwat „Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą”. Kończymy wędrówkę dochodząc do jeziora Hańcza. 

Po południu bierzemy udział w kolejnych zajęciach kursu OWD.

Wieczorem podziwiamy nocną podwodną florę i faunę podczas nurkowania nocnego na kursie specjalizacji Nurkowanie nocne. 

hancza nurkowanie dzieci 5 hancza nurkowanie dzieci 20

 

28.06.2022 – wtorek

Rano jedziemy nurkować nad jezioro Stawek – niesamowicie czyste jezioro z olbrzymią ilością ryb. Prawie na każdym nurkowaniu można zobaczyć dużo szczupaków, okoni, płoci i węgorzy oraz wiele innych gatunków. Przejrzystość wody jest fantastyczna. Występuje tu bardzo różnorodna roślinność, a przy brzegach nie brakuje powalonych drzew, co nadaje podwodnemu światu trochę tajemniczości. Przy samym brzegu można napotkać zatopione rybackie drewniane łódki.

Jemy obiad w lokalnej restauracji.

29.06.2022 – środa

Dzień rozpoczynamy nurkowaniami kursowymi AOWD i RESCUE. Rekreacja nurkowa – parking drugi.

Obiad 14:00-15:00.

Po południu podnosimy poziom adrenaliny i współzawodnictwa. Wybieramy się na paintball.

Wieczorem wykonujemy nurkowanie nocne – ostatnie nurkowania kursów: AOWD, RESCUE oraz Specjalizacji Nurkowanie nocne.

hancza nurkowanie dzieci 8 hancza nurkowanie dzieci 11

 

30.06.2022 – czwartek

W tym dniu nie będziemy znajdować się pod wodą, ale na wodzie! Spływ kajakowy rzeką Krutynia będzie wspaniałą przygodą. Szlak rzeki Krutynia uważany jest za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie. Będąc na Mazurach nie wypada nie skorzystać z takiej okazji i nie poznać okolic podczas spływu kajakowego. Mazury to zielone płuca Polski, a aktywny wypoczynek na spływie kajakowym to samo zdrowie! Wycieczka jest całodniowa, więc obiad jemy po drodze. Konieczne wcześniejsze zapisy. 

01.07.2022 – piątek

Poranek rozpoczynamy od zastrzyku endorfin na nartach wodnych. Pływanie na nartach i wakeboardzie dostarczy każdemu wiele niezapomnianych emocji i przeżyć niezależnie od wieku i przygotowania fizycznego.

Obiad 14:00-15:00.

Po południu wykonujemy nurkowania kursowe OWD.

Wieczorem podziwiamy nocną podwodną florę i faunę podczas nurkowania nocnego.

hancza nurkowanie dzieci 12 hancza nurkowanie dzieci 10

 

02.07.2022 – sobota

Dzień rozpoczynamy od ostatnich nurkowań na kursie OWD.

Obiad 14:00-15:00.

Wieczorem wybieramy się na wycieczkę malowniczą ścieżką “Doliną Czarnej Hańczy” – rozpoczynamy nad jeziorem Turtulskim podziwiając wiele form rzeźby polodowcowej: dolinę rzeczną, rynnę polodowcową, oz turtulski, dolinę zawieszoną oraz rezerwat „Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą”. Kończymy wędrówkę dochodząc do jeziora Hańcza. 

03.07.2022 – niedziela

Nurkowania szkoleniowe i rekreacyjne na “home reef”, czyli bezpośrednio przy naszym ośrodku.

Obiad 14:00-15:00.

Tego dnia wieczorem rodzice będą odpoczywać, a dzieci będą szefami kuchni i zajmą się przygotowywaniem niesamowitych posiłków dla dorosłych. Wykwintne dania będą na poziomie Master Chef Junior :) 

hancza nurkowanie dzieci 14 hancza nurkowanie dzieci 18 hancza nurkowanie dzieci 19

 

04.07.2022– poniedziałek

Rano koniki – zbieramy listę zainteresowanych.

Obiad 14:00-15:00.

Po południu aktywność dla poszukiwaczy wrażeń – narty wodne. 

05.07.2022 – wtorek

Rano jedziemy nurkować nad jezioro Stawek – niesamowicie czyste jezioro z olbrzymią ilością ryb. Prawie na każdym nurkowaniu można zobaczyć dużo szczupaków, okoni, płoci i węgorzy oraz wiele innych gatunków. Przejrzystość wody jest fantastyczna. Występuje tu bardzo różnorodna roślinność, a przy brzegach nie brakuje powalonych drzew, co nadaje podwodnemu światu trochę tajemniczości. Przy samym brzegu można napotkać zatopione rybackie drewniane łódki.

Jemy obiad w lokalnej restauracji.

06.07.2022 środa

Ten dzień spędzimy na wycieczce zabytkową kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym. W roku 1991 została ona wpisana do rejestru zabytków jako cenny wytwór techniki i jako jedna z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce.

Pierwszy przystanek widokowy na trasie kolejki to Przystanek Binduga. Położony jest na wysokim brzegu jeziora Wigry, skąd roztacza się wspaniały widok na malowniczą zatokę.

Drugi przystanek to Bartny Dół nad Wigrami. Z pobliskiej przystani roztacza się piękna panorama z największymi w Polsce wyspami jeziornymi: Ordów i Ostrów.

Docelowa stacja Krusznik był dawniej dużą składnicą drewna, a dziś jest główny przystanek na tej trasie. Znajduje się tu „Zielona Karczma”, miejsce zabaw i biesiad. Po półgodzinnym postoju na łące przy kompleksie puszczańskiego starodrzewu wyruszamy w drogę powrotną do Płociczna.

Powały to przystanek widokowy nad Wigrami, które można podziwiać z pomostu lub z wysokiego brzegu jeziora. Kiedyś był stanicą harcerską, obecnie jest to przystanek przystosowany do dłuższych postojów.

Obiad jemy lokalnie, w pobliskiej restauracji.

07.07.2022 czwartek

Zakończenie pobytu – powrót 

 

hancza nurkowanie nurek 2021 hancza nurkowanie flagi 2021

 OFERUJEMY:

 • Zakwaterowanie w pokojach DWu- lub TRzyosobowych w wersjach budget I SUPERIOR (WSPÓLNA ŁAZIENKA I KUCHNIA lub pokoje z łazienkami i widokiem na hańczę)
 • taras wypoczynkowy, ogród, huśtawki
 • ośrodek na wyłączność tylko dla seatreasure, teren prywatny z bezpośrednim dojściem do jeziora hańcza
 • wyposażona kuchnia z lodówkami
 • Kursy nurkowe
 • kursy nurkowań technicznych
 • Opieka doświadczonego instruktora
 • ognisko, grill
 • animatorka dla dzieciaków
 • Możliwość wykupienia posiłków w zaprzyjaźnionym ośrodku
hancza nurkowanie nocne 2021

 

Cena za osobę uzależniona jest od długości pobytu, wersji pokoju, liczby osób itd., dlatego prosimy o przesyłanie indywidualnych zapytań o pobyt, a my dobierzemy najlepszą ofertę.

dom jablon hancza 2 ognisko hancza nurkowanie wypoczynek 2
domek hancza wypoczynek 2 pokoj hancza wypoczynek 2

 CENNIK:

   • zakwaterowanie w pokoju DWUosobowym z łazienką: 75 zł/os/dzień, wspólny aneks kuchenny
   • zakwaterowanie w pokoju Dwu-TrZYosobowym z łazienką na korytarzU: 55 zł/os/dzień, wspólny aneks kuchenny
   • nurkowanie z instruktorem/przewodnikiem: 50 zł/os (ze względu na specyfikę warunków grupy max do 4 osób)
   • nurkowanie indywidualne z instruktorem: 100 zł
   • nurkowanie szkoleniowe z instruktorem: 150 zł
   • butla 7l z powietrzem: 15 zł
   • butla 12l z powietrzem: 25 zł 
   • butla 15l z powietrzem: 35 zł
   • sprzęt nurkowy: 20 zł/dzień lub 100 zł/tydzień za element
   • nurkowAnie w ramach kursu podstAwowego wraz ze sprzętem nurkowym i butlami z powietrzem: 150 zł
   • kurs AOWD, rescue 800 zł + certyfikat i książka: 380 zł (PADI) lub materiały on-line SSI: 240 zł
   • kurs deep 800 zł + certyfikat i książka: 280 zł
   • Wyżywienie:
40 zł – osoba dorosła
25 zł – dziecko 6-12 lat
5 zł – dzieci najmłodsze
Tylko obiad – zupa, drugie danie, ciasto
Godziny 14-16 – zgłaszamy dzień wcześniej do godziny 12:00, ile obiadów zamawiamy
Obiad do konsumpcji na miejscu, nie ma możliwości zabierania na wynos
 
Kajaki
60 zł od osoby kajak laminat
70 zł od osoby kajak plastikowy – nowszy
Jeśli dzieci płyną z rodzicami jako trzecia osoba, płacą połowę
 
   Inne: napisz do nas!
seatreasure@seatreasure.pl
kuchnia hancza jezioro 2 ognisko hancza nurkowanie wypoczynek 2
REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Masz pytania? Zadzwoń: 504508526 lub 667403402