WYPRAWA NURKOWA EGIPT - MEKSYK - LISTOPAD - 2021

27.11.2021

Na jesienną chandrę wyprawa do Meksyku!

MEKSYK LISTOPAD 2021

Cudowny wyjazd do Meksyku, Cenoty – jedyne w sowim rodzaju zalane jaskinie , gdzie nieograniczona widoczność połączona z grą świateł tworzy niezwykły, niezapomniany spektakl. Cozumel – rafy koralowe polecane przez samego Jacquesa Cousteau, Coba –  miasto Majów z okresu prekolumbijskiego (to bardziej dzikie), Ek Balam – tajemnicze miasto pośrodku jukatańskiej dżungli i wiele więcej.

Meksyk oferuje atrakcje zarówno pod wodą jak i na lądzie, nie będzie nudy, za to słońce, ocean, zwiedzanie, odpoczywanie, pyszne jedzenie, relaks podczas gdy w Polsce będzie szaro i zimno.

Plan naszej wyprawy przewiduje nurkowania w takich miejscach jak Cenoty Special.  Są to unikatowe, wyjątkowe słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar, położonych pośrodku meksykańskiej dżungli. Niespotykane nigdzie indziej formy stalaktytów i stalagmitów, krystalicznie czysta wręcz bajkowa woda, doskonała widoczność i cudowna, magiczna gra świateł. Możemy w nich nurkować w pełnym sprzęcie, jak i na powierzchni. Ponieważ słona woda morska i słodka deszczówka maja różna gęstość tworzy się tzw. haloklina czyli charakterystyczna oleistość w miejscu mieszania się wód.

Tulum Mayan Ruins Tour  tulum mexico diving

Conotes Special

Coba to miasto Majów datowane na okres prekolumbijski, o powierzchni 70km2.. W okresie największego rozkwitu, zamieszkiwało je ok 50 tys. Ludzi. Szacuje się , że istnieje tam ok 6,5tys struktur, z czego zaledwie kilkadziesiąt zostało eksplorowanych przez nielicznych archeologów. Reszta budowli spowita jest przez dżunglę.

Ek Balam to kolejny punkt naszej wyprawy, jest to majestatyczne miasto które można zwiedzać po przeprawie przez jukatańska dżunglę. Jest to niegdysiejsza siedziba Królestwa Majów a w języku Majów oznacza Czarny Jar. Wycieczka w to miejsce jest całodzienna i wymaga zabrania sporej ilości wody, nakryć głowy i lejków do opalania.

Valladolid miasto zachwycające kolonialna architekturą, które od 2012 r zostało wciągnięte na listę tzw. miast magicznych – „pueblos magica”.

Tulum położone na klifie, otoczone murem, doskonale zachowane, prekolumbijskie miasto Majów. 

Sian Ka’an – rezerwat biosfery. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO siedlisko ponad 300 gatunków ptaków. 

piwo serveza hotel mexico cenotes safari

 Meksyk z nami to świetna okazja – przy okazji relaksu na najpiękniejsza plażach morza Karaibskiego, wylegiwania się na piasku, można popróbować nurkowania na tzw. intro, a dla zapaleńców nurkowania Cenoty to perełka jaką każdy nurek chce mieć w swoim nurkowym CV.

CENA WYJAZDU: 1850€  + PRZELOT
CENA ZAWIERA:

• wysokie ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowania
• gwarancję ubezpieczeniową Organizatora Turystyki
• transfery lotnisko (Cancun) – hotel (Tulum i Playa del Carmen – lotnisko (Cancun)
• 4 noclegi w 4* hotelu Mision Tulum Skyroof ze śniadaniami, w pokoju dwuosobowym
• 5 noclegów w 4* hotelu Tukan w Playa del Carmen; ze śniadaniami w pokoju dwuosobowym
• 2 nurkowania Cozumel (transfery, butle z powietrzem, balast, opieka lokalnych przewodników, woda)
• 9 nurkowań w Cenotach (transfery, butle z powietrzem, balast, opieka lokalnych przewodników, woda, drobna przekąska po nurkowaniu, wszystkie bilety wstępu)
• całodniową wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem: Coba, Ek Balam, Valladolid (transfery, bilety wstępu, obiad)
• wycieczkę do Tulum (transfery, bilet wstępu)
• wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego)

13 scale

 CENA NIE ZAWIERA:

• dopłaty do pokoju jednosobowego
• wypożyczenia sprzętu nurkowego
• napiwków 50-70 usd
niewymienionych posiłków 
 
MISION TULUM SKY ROOF HOTEL ****
Nowy hotel znajdujacy się ok 4 km od Parque Nacional de Tulum. W kilka minut można znaleźć się przy Dos Aquas Park. Pokoje z łazienkami, z prysznicami gra świateł. Wyposażone w telewizor, sejf, biurko. Codziennie przedpołudniem w restauracji serwowane jest samerykańskie śniadanie. Restauracja jest popularna w porze lunchu ze względu na menu lokalnej kuchni. 
TUKAN HOTEL BEACH & CLUB ****
Niewielki skromny hotel położony w samym centrum Playa de Carmen, 2 ulice od morza siętuż przyobok Dossłynnej Piątej Alei. Posiada niewielką restaurację (śniadanie w formie bufetu), kafejkę internetową (wifi dodatkowo płatne), ogród, basen, pralnię, pokoje z łazienkami, balkonami, sejfem. Niedaleko hotelu znajdują się liczne sklepy, restauracje, bary i knajpki, w których można skosztować lokalnych specjałów.
 
hotel mexico safari ludziki mexico
jaszczur mexico basen mexico
 
REZERWACJA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

cenotes mexico mexico diving cenotes

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej ukochanym statku safari: Star Jet.