Safari nurkowe w Egipcie - Sataya - St. John's - LIPIEC 2023

22.07.2023
Wyspy ST JOHN'S i rafy SATAYA - DALEKIE POŁUDNIE - EGIPT lipiec 2022
22-29 lipca 2023
 
Wakacje, lipiec to idealny miesiąc na wyjazd na nurkowania na safari w Egiptcie. Na łodzi zawsze jest lekka, chłodząca bryza. Dzień jest niezwykle długi a słońce niemal w zenicie, dzięki czemu kolory i wrażenia świetlne pod wodą są niesamowite. Dodatkow na okres letni przypada okres godów: ryb, ssaków i ptaków. Oraz czas wykluwania się żółwi. Dla osób, które jeszcze nie były na safari nurkowym w lipcu: musicie koniecznie pojechać. Wrażenia są zupełnie inne niż w pozostałych porach roku. Zapewniamy: nie będzie gorąco! A pływanie w cieniutkich piankach lub w rush guardach dostarcza dodatkowej przyjemności! 
 
To safari południowe jest miłe, proste i przyjemne, a przy tym różnorodne i ciekawe.
 
Przez tydzień będziemy mieszkać na komfortowej i ulubionej przez naszych nurków łodzi C-ECHO. W ciągu 6 dni nurkowych wykonamy 19 nurkowań w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach południowej części egipskiego Morza Czerwonego.
 
Odwiedzimy dostępne także dla bardzo początkujących nurków tajemnicze jaskinie i kawerny wysp St. John's i Sataya. Zwiedzimy wzdłuż i wszerz przeplatane słońcem i cieniem płytkie i bezpieczne labirynty raf Claudia i Malahi. Zobaczymy typowe dla tego regionu Morza Czerwonego ogrody koralowca mózgowego. Wypłyniemy na poszukiwania żółwi, płaszczek i krów morskich pasących się na podwodnych trawach regionu Marsa Alam. 
Będziemy podziwiać majestatyczne ściany, w tym słynną Elphistone, porośnięte twardym i miękkim koralowcem oraz wachlarzami gorgonii.
Rafy Morza Czerwonego słyną z przejrzystości wód i kolorów koralowca. Trafiają zawsze na szczyt nurkowych rankingów najlepszych miejsc do nurkowania na świecie!
 
Na tej trasie możemy spotkać zawsze ciekawskie i inteligentne delfiny i broniące swoich ukwiałów dzielne błazenki. Najsłynniejsze ogrody koralowe urzekną nas swoim pięknem, a pogoda i komfort naszej łodzi pozwoli na przeżycie relaksującego tygodnia. Miejsce i czas dadzą nam możliwość przeprowadzenia następujących kursów nurkowania: głębokie, AOWD, nurkowanie w prądzie, z łodzi i inne. 
 
Jeśli szukasz spokojnej trasy obfitującej w relaksujące nurkowania przeplatane wypoczynkiem na komfortowej łodzi, oczekujesz zapierających dech w piersiach kontaktów z podwodną przyrodą, to safari jest idealne dla Ciebie!
A to tylko niecałe 5 godzin lotu z Polski!
 
Safari nurkowe w Egipcie daje Ci szansę na spełnienie nurkowego marzenia:
nurkuj - jedz - śpij - powtarzaj! 
 
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE:
 
22.07.2023 – sobota
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek C-ECHO stacjonujący w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie będziemy nurkować. Zrelaksujemy się i odpoczniemy. To także dzień organizacyjny poświęcony na podróż i aklimatyzację.
 
23.07.2023 – niedziela – check dive
Wypływamy z portu (godzina zależy od odprawy straży przybrzeżnej). Weźmiemy udział w briefingu, na którym poznamy podstawowe zasady bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Omówimy również zasady organizacji nurkowań w tym regionie oraz nurkowania z pontonu. Pierwsze nurkowanie to tzw. "check dive". Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu, aby poćwiczyć sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy – pontony z łatwością przetransportują nas do najlepszego miejsca nurkowego, a potem będą nas asekurowały i zabiorą nas z wody, jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne i w ciągu kolejnych dni możemy wykonać do 4 nurkowań dziennie.
  
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
24.07.2023 – poniedziałek – Sataya - zwane rónież Fury Shoal

Kolejny przystanek to region Sataya, przez wielu uznawany za najpiękniejszy na Morzu Czerwonym. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami o bardzo bogatej faunie i florze. South Sataya to jedno z najpiękniejszych miejsc, gdzie płytko nurkując znajdziemy się w niesamowitym podwodnym raju o niespotykanej bioróżnorodności. Możemy liczyć na towarzystwo ciekawskich delfinów, które upodobały sobie ten obszar. Nurkowanie kończymy wśród skalnych pinakli, pomiędzy którymi znajdziemy niezwykle liczne w tym miejscu nakrapiane ogończe (patelnice niebieskoplamiaste). Kolejne nurkowania to Claudia i Mahali, czyli podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych. Miejsce to zachwyci nawet największego sceptyka. Innymi słowy to absolutny "must see" z powodu formacji koralowych oraz obecności płaszczek, delfinów, żółwi, mniejszych i większych kolorowych ryb. Dodatkowe wrażenie robi nurkowanie w naturalnych podmorskich labiryntach powstałych przez pęknięcia w skale i podwodnych, koralowych słupów skalnych. Ta niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym...

25 i 26.07.2023 – wtorek i środa – wyspy St John's
Przemieszczamy się w rejon St John's przekraczając Zwrotnik Raka i dopływając do niezwykłej podwodnej formacji skalnej. Osiągniemy najważniejszy cel naszej podróży – Um El Khararim, zwany Matką Dziur. Są to podwodne korytarze tworzące niekończące się labirynty, w których słońce wciąga nas w niesamowitą grę światła i cienia. Miejsce to wyróżnia się nienaruszoną rafą koralową i niespotykaną na północy Morza Czerwonego budową. Ze względu na swoją wyjątkowość na długo zostaje w pamięci każdego nurka. W tym rejonie odwiedzimy też, wcale nie niebezpieczną, bogatą w życie Dangerous Reef oraz Gota Kebira. W tym regionie każdego dnia wykonamy po 4 nurkowania, w tym dwa nocne.
 
27.07.2023 – czwartek – Marsa Alam - Elphinstone
W regionie Marsa Alam nurkujemy w takich miejscach, jak Abu Dabab i, jeśli pogoda będzie sprzyjać, przy rafie Elphinstone, słynącej ze spotkań z rekinami longimanusami i rekinami młotami. Abu Dabab to miejsce, gdzie możemy liczyć na spotkanie z delfinami i żółwiami morskimi. Zobaczymy tam oczywiście dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, płaszczki, podmorskie labirynty, słupy skalne i podwodne jaskinie. Elphistone słynie z prądów, które przyciągają do tej rafy większe ryby, w tym rekiny i barakudy.
 
28.07.2023 – piątek – okolice Hurghady 
Ostatni nurkowy dzień to kolejne 4 nurkowania i przepiękne miejsca Shaab Marsa Alam i Shaab Shram, na których mamy szansę na spotkanie z delfinami. 
29.09.2023 – sobota – Hurghada
Kończymy safari. Przed nami pakowanie, wyokrętowanie z łodzi i transfer na lotnisko, około 3,5 godziny. Pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski. 
 
Statek safari C-ECHO
Jest to sprawdzona jednostka z doświadczoną załogą gwarantująca komfort nurkowania i podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada dwuosobowe kabiny z klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokład wypoczynkowy i duży sundeck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce.
 SAFARI CECHO
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
 
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, aby Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
Możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek nagłego zachorowania – zwrot 100% wpłaconych środków.
 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3
Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w lipcu 2019 roku.  
 
 
CENA SAFARI: 980 € (safari) + 2449 zł (przelot)
 
CENA ZAWIERA:
 
 • transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
 • 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
 • 3 posiłki dziennie, napoje, owoce i przekąski na łodzi
 • nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
 • pościel, ręczniki
 • klimatyzację w kabinach
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania
 • butle nurkowe 12-litrowe z zaworem DIN + balast na łodzi
 • 2-4 nurkowania dziennie (łącznie 19 nurkowań)
 • ubezpieczenie podróżno-nurkowe UNIQUA
 • wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego) i TFZ (Turystycznego Funduszu Zwrotów)
Przemysaw Zyber foto Egipt 12 foto safari Egipt Zyber 44

 CENA NIE ZAWIERA:

 • testu PCR na COVID zrealizowanego przed wyjazdem z Polski, ważnego do 72h przed wylotem (w razie wyjazdu osoby niezaszczepionej)
 • napiwku dla załogi: 60 EUR / OS
 • napiwku dla egipskich przewodników nurkowych: 30 EUR / OS
 • opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection (ochrona rafy): 80 EUR/OS
 • dodatkowego (opcjonalnego) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – ok. 260 zł/osoby
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
 • wypożyczenia butli 15-litrowej – 40 EUR/tydzień
 • napełniania butli nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet na safari odpowiednio 75 EUR i 90 EUR)
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
 • kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach.
REZERWACJA:
 

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, aby Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

foto safari Egipt Zyber 44 foto safari Egipt Zyber 45