Safari nurkowe w Egipcie - Sataya - St. John's - LIPIEC 2023

22.07.2023
Wyspy ST JOHN'S i rafy SATAYA - DALEKIE POŁUDNIE - EGIPT lipiec 2022
22-29 lipca 2023
 
Wakacje, lipiec to idealny miesiąc na wyjazd na nurkowania na safari w Egiptcie. Na łodzi zawsze jest lekka, chłodząca bryza. Dzień jest niezwykle długi a słońce niemal w zenicie, dzięki czemu kolory i wrażenia świetlne pod wodą są niesamowite. Dodatkow na okres letni przypada okres godów: ryb, ssaków i ptaków. Oraz czas wykluwania się żółwi. Dla osób, które jeszcze nie były na safari nurkowym w lipcu: musicie koniecznie pojechać. Wrażenia są zupełnie inne niż w pozostałych porach roku. Zapewniamy: nie będzie gorąco! A pływanie w cieniutkich piankach lub w rush guardach dostarcza dodatkowej przyjemności! 
 
To safari południowe jest miłe, proste i przyjemne, a przy tym różnorodne i ciekawe.
 
Przez tydzień będziemy mieszkać na komfortowej i ulubionej przez naszych nurków łodzi Heaven Rubin. W ciągu 6 dni nurkowych wykonamy 19 nurkowań w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach południowej części egipskiego Morza Czerwonego.
 
Odwiedzimy dostępne także dla bardzo początkujących nurków tajemnicze jaskinie i kawerny wysp St. John's i Sataya. Zwiedzimy wzdłuż i wszerz przeplatane słońcem i cieniem płytkie i bezpieczne labirynty raf Claudia i Malahi. Zobaczymy typowe dla tego regionu Morza Czerwonego ogrody koralowca mózgowego. Wypłyniemy na poszukiwania żółwi, płaszczek i krów morskich pasących się na podwodnych trawach regionu Marsa Alam. 
Będziemy podziwiać majestatyczne ściany, w tym słynną Elphistone, porośnięte twardym i miękkim koralowcem oraz wachlarzami gorgonii.
Rafy Morza Czerwonego słyną z przejrzystości wód i kolorów koralowca. Trafiają zawsze na szczyt nurkowych rankingów najlepszych miejsc do nurkowania na świecie!
 
Na tej trasie możemy spotkać zawsze ciekawskie i inteligentne delfiny i broniące swoich ukwiałów dzielne błazenki. Najsłynniejsze ogrody koralowe urzekną nas swoim pięknem, a pogoda i komfort naszej łodzi pozwoli na przeżycie relaksującego tygodnia. Miejsce i czas dadzą nam możliwość przeprowadzenia następujących kursów nurkowania: głębokie, AOWD, nurkowanie w prądzie, z łodzi i inne. 
 
Jeśli szukasz spokojnej trasy obfitującej w relaksujące nurkowania przeplatane wypoczynkiem na komfortowej łodzi, oczekujesz zapierających dech w piersiach kontaktów z podwodną przyrodą, to safari jest idealne dla Ciebie!
A to tylko niecałe 5 godzin lotu z Polski!
 
Safari nurkowe w Egipcie daje Ci szansę na spełnienie nurkowego marzenia:
nurkuj - jedz - śpij - powtarzaj! 
 
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE:
 
22.07.2023 – sobota
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek Star Jet stacjonujący w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie będziemy nurkować. Zrelaksujemy się i odpoczniemy. To także dzień organizacyjny poświęcony na podróż i aklimatyzację.
 
23.07.2023 – niedziela – check dive
Wypływamy z portu (godzina zależy od odprawy straży przybrzeżnej). Weźmiemy udział w briefingu, na którym poznamy podstawowe zasady bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Omówimy również zasady organizacji nurkowań w tym regionie oraz nurkowania z pontonu. Pierwsze nurkowanie to tzw. "check dive". Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu, aby poćwiczyć sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy – pontony z łatwością przetransportują nas do najlepszego miejsca nurkowego, a potem będą nas asekurowały i zabiorą nas z wody, jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne i w ciągu kolejnych dni możemy wykonać do 4 nurkowań dziennie.
  
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
24.07.2023 – poniedziałek – Sataya - zwane rónież Fury Shoal

Kolejny przystanek to region Sataya, przez wielu uznawany za najpiękniejszy na Morzu Czerwonym. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami o bardzo bogatej faunie i florze. South Sataya to jedno z najpiękniejszych miejsc, gdzie płytko nurkując znajdziemy się w niesamowitym podwodnym raju o niespotykanej bioróżnorodności. Możemy liczyć na towarzystwo ciekawskich delfinów, które upodobały sobie ten obszar. Nurkowanie kończymy wśród skalnych pinakli, pomiędzy którymi znajdziemy niezwykle liczne w tym miejscu nakrapiane ogończe (patelnice niebieskoplamiaste). Kolejne nurkowania to Claudia i Mahali, czyli podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych. Miejsce to zachwyci nawet największego sceptyka. Innymi słowy to absolutny "must see" z powodu formacji koralowych oraz obecności płaszczek, delfinów, żółwi, mniejszych i większych kolorowych ryb. Dodatkowe wrażenie robi nurkowanie w naturalnych podmorskich labiryntach powstałych przez pęknięcia w skale i podwodnych, koralowych słupów skalnych. Ta niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym...

25 i 26.07.2023 – wtorek i środa – wyspy St John's
Przemieszczamy się w rejon St John's przekraczając Zwrotnik Raka i dopływając do niezwykłej podwodnej formacji skalnej. Osiągniemy najważniejszy cel naszej podróży – Um El Khararim, zwany Matką Dziur. Są to podwodne korytarze tworzące niekończące się labirynty, w których słońce wciąga nas w niesamowitą grę światła i cienia. Miejsce to wyróżnia się nienaruszoną rafą koralową i niespotykaną na północy Morza Czerwonego budową. Ze względu na swoją wyjątkowość na długo zostaje w pamięci każdego nurka. W tym rejonie odwiedzimy też, wcale nie niebezpieczną, bogatą w życie Dangerous Reef oraz Gota Kebira. W tym regionie każdego dnia wykonamy po 4 nurkowania, w tym dwa nocne.
 
27.07.2023 – czwartek – Marsa Alam - Elphinstone
W regionie Marsa Alam nurkujemy w takich miejscach, jak Abu Dabab i, jeśli pogoda będzie sprzyjać, przy rafie Elphinstone, słynącej ze spotkań z rekinami longimanusami i rekinami młotami. Abu Dabab to miejsce, gdzie możemy liczyć na spotkanie z delfinami i żółwiami morskimi. Zobaczymy tam oczywiście dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, płaszczki, podmorskie labirynty, słupy skalne i podwodne jaskinie. Elphistone słynie z prądów, które przyciągają do tej rafy większe ryby, w tym rekiny i barakudy.
 
28.07.2023 – piątek – okolice Hurghady 
Ostatni nurkowy dzień to kolejne 4 nurkowania i przepiękne miejsca Shaab Marsa Alam i Shaab Shram, na których mamy szansę na spotkanie z delfinami. 
29.09.2023 – sobota – Hurghada
Kończymy safari. Przed nami pakowanie, wyokrętowanie z łodzi i transfer na lotnisko, około 3,5 godziny. Pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski. 
 
Statek safari HEAVEN RUBIN
Jest to sprawdzona jednostka z doświadczoną załogą gwarantująca komfort nurkowania i podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada dwuosobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokład wypoczynkowy i duży sundeck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce. Z powodu stalowej konstrukcji statek posiada dużą dzielność morską, dzięki czemu mniej buja niż na standardowej, drewnianej konstrukcji podobnych rozmiarów.  
 
safari heaven rubin
 
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
 
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, aby Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
Możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek nagłego zachorowania – zwrot 100% wpłaconych środków.
 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3
Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w lipcu 2019 roku.  
 
 
CENA SAFARI: 980 € (safari) + 2449 zł (przelot)
 
CENA ZAWIERA:
 
 • transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
 • 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
 • 3 posiłki dziennie, napoje, owoce i przekąski na łodzi
 • nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
 • pościel, ręczniki, szlafroki
 • klimatyzację w kabinach
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania
 • butle nurkowe 12-litrowe z zaworem DIN + balast na łodzi
 • 2-4 nurkowania dziennie (łącznie 19 nurkowań)
 • ubezpieczenie podróżno-nurkowe UNIQUA
 • wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego) i TFZ (Turystycznego Funduszu Zwrotów)
Przemysaw Zyber foto Egipt 12 foto safari Egipt Zyber 44

 CENA NIE ZAWIERA:

 • testu PCR na COVID zrealizowanego przed wyjazdem z Polski, ważnego do 72h przed wylotem (w razie wyjazdu osoby niezaszczepionej)
 • napiwku dla załogi: 60 EUR / OS
 • napiwku dla egipskich przewodników nurkowych: 30 EUR / OS
 • opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection (ochrona rafy): 80 EUR/OS
 • dodatkowego (opcjonalnego) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – ok. 260 zł/osoby
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
 • wypożyczenia butli 15-litrowej – 40 EUR/tydzień
 • napełniania butli nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet na safari odpowiednio 75 EUR i 90 EUR)
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
 • kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach.
REZERWACJA:
 

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, aby Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

foto safari Egipt Zyber 44 foto safari Egipt Zyber 45