Safari nurkowe w Egipcie. Marsa Alam - St Johns - Dolphin House (01-08.06.2024)

Zapisz się
01.06.2024

Czerwiec w Egipcie! Na safari nurkowym, to najlepszy termin!

Zapewniamy: nie będzie gorąco! A pływanie w cienkich piankach lub rush guardach dostarczy dodatkowej przyjemności. Z naszego - nurkowego - punktu widzenia, wyprawa w tym okresie oznacza szczególnie atrakcyjne dla nurków warunki: dzień jest długi, a słońce wysoko w zenicie, dzięki czemu wrażenia kolorystyczne i świetlne są oszałamiające. Dodatkowo, okres letni to czas godów dla ryb, ssaków i ptaków.

To safari południowe jest miłe, proste i przyjemne, a przy tym różnorodne i ciekawe. Trasa prowadzi nas przez bajecznie kolorowe rafy w rejonie Sataya i St Johns. Pobłądzimy w podwodnych labiryntach raf koralowych, zaskakująco uformowanych przez naturę. Odwiedzimy rafy słynące z przepięknych (najpiękniejszych na świecie) skupisk koralowca: akroporów, milleporów oraz korala mózgowego.  Z pewnością zobaczymy: niezliczone gatunki ryb rafowych, olbrzymie żółwie, sprytne ogończe, piękne skrzydlice, morze pomarańczowych antiasów i prawdziwe miasta anemonów (rybek Nemo). Jeśli będziemy mieć szczęście na Dolphin House popływamy z przeuroczymi i niezwykle ciekawskimi delfinami.
Przez tydzień wykonamy aż 19 nurkowań, w tym 3 nurkowania nocne, a w przerwach między nurkowaniami relaksować się będziemy na komfortowej i ulubionej przez nurków łodzi Star Jet. 

Safari nurkowe w Egipcie, czyli:  jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj... i powtarzaj!

Wrak Thistlegorm 136 Wrak Thistlegorm 118

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

Pierwszy dzień nurkowy spędzimy pożytecznie na przygotowaniu się do sprawnych nurkowań podczas kolejnych dni. W niedzielę więc przećwiczymy techniki wyjścia i wejścia na ponton, podzielimy się na grupy według wieku i umiejętności, omówimy zasady organizacji nurkowań w Egipcie, a następnie - bogatsi w świeżo zdobytą wiedzę - zanurkujemy dwa razy w rejonie Marsa Alam.

Główny cel naszej wyprawy to region Sataya, nazywany również "Fury Shoal" - spędzimy tam kolejne 3 dni. Sataya South jest naszą ukochaną rafą ze względu na wyjątkową - nawet jak na Egipt - bioróżnorodność ryb i korali na niewielkiej głębokości i niewielkim obszarze. Zanurkujemy tam na Dolphin House. Rafa w kształcie podkowy, poprzecinana podwodnymi jaskiniami i tunelami, jest miejscem odpoczynku kilku rodzin delfinów długoszczękich. Ściany z miękkimi koralami, oświetlone przez promienie słoneczne, które przenikają płytką wodę, zachwycają efektami kolorystycznymi. Spektakularna gra świateł wpadających przez sufit kawern czeka nas również podczas nurkowania w kawernach Claudii. Zaś Abu Galawa czy Heaven to najpiękniejsze labirynty koralowe. Tutejsze ogrody składają się ze złotych płatów korala millepora, kolorowych drobniejszych akroporów - są wyjątkowe, ponieważ takie skupiska twardych koralowców występują jedynie w południowej części Morza Czerwonego.

Wrak Thistlegorm 79 Wrak Thistlegorm 84

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

PROGRAM SAFARI NURKOWEGO W EGIPCIE:

SOBOTA / PRZYLOT, TRANSFER, ZAKWATEROWANIE NA ŁODZI
Lot z Polski (Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk lub Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek safari, stacjonujący w porcie, czas przejazdu około 1 godzina. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi, następnie kolacja.

NIEDZIELA / CHECK-DIVE/ 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM
Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Marsa Alam - Sha`ab Marsa Alam. Nurkowanie rozgrzewkowe z pontonu - popraktykujemy techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych dni nurkowych.

safari egipt 2023 3

 

PONIEDZIAŁEK/ 4 NURKOWANIA / SATAYA
Rozpoczniemy od podwodnego raju, czyli regionu South Sataya i jego bajecznie kolorowych raf. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami, o bardzo bogatej faunie i florze. Zanurkujemy na Claudii i Abu Galawa, czyli "powałęsamy się" w podwodnych labiryntach, utworzonych z olbrzymich korali mózgowych. Te naturalne korytarze powstałe przez pęknięcia w skale i koralowe słupy skalne to absolutny "must see". Niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym... nawet na największym sceptyku. Tego dnia planujemy 4 nurkowania, w tym nurkowanie z pontonu i nurkowanie nocne. Dla osób, które nigdy w nocy nie nurkowały przewidzieliśmy szkolenie ze specjalizacji "nurkowanie nocne". 

WTOREK-ŚRODA / 7-8 NURKOWAN / ST JOHNS
Najdalej na południe wysunięte rafy Egiptu, polożone są tuż pod zwrotnikiem rafa. To niesamowite podwodne jaskinie Um Kararim, olbrzymie, porośnięte płatami gorgonii ściany Habili Ali. Miejscówki na St Johns są bardzo różnorowdne i przyciągają swymi urokami dużą zwierzynę: tuńczyki, barakudy, rekiny, manty, żółwie. Jest to przepiękny region typowo rafowy!

CZWARTEK / 4 NURKOWANIA / MARSA ALAM 
Abu Dabbab to spokojne rafy, pełne korali, podwodnych korytarzy i wystających z dna ergów i pinakli.

safari egipt 2023 7

PIĄTEK / 2 NURKOWANIA / ELPHINSTONE

Tego dnia, ze względu na lot powrotny do Polski, planujemy 2 nurkowania w rejonie Marsa ALam na abolutnie najlepszej rafie w regionie: słynnym Elphinstone. To z tąd pochodzą najlepsze ujęcia rekinów longimanów, lecz to nie jedyne bogactwo tego miejsca. Oprócz przepięknych miękkich koralowców, które są niezwykle apetycznym posiłkiem dla żółwi szylkretowych to tutak spotkamy z pewnością: rogatnice (trigger fish), karanksy, sohale, pokolcowe, barakudy. To tutaj też nurkujemy z rekinami młotami i innymi gatunkami ryb pelagicznych. Nierzadko przypływają też ciekawskie delfiny. Miejsce jest absolutnie cudowne, i niepowtarzalne. 

SOBOTA / POWRÓT
Wykwaterowanie ze statku i lot powrotny do Polski.
 
STATEK SAFARI:
SAFARI Star Jet 
Jest to sprawdzona jedostka z doświadczoną załogą, gwarantująca komfort nurkowania i  podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada 2-osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokłąd wypoczynkowy i duży sun-deck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce.
 

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.

Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny! 

safari egipt 2023 2
Zdjęcia: Przemysława Zyber, DeepArt

 

CENA: 1150€ (SAFARI) + 2340 (PRZELOT)

CENA ZAWIERA:
• TRANSFERY NA TRASIE: LOTNISKO – ŁÓDŹ – LOTNISKO
• 7 NOCLEGÓW W 2-OSOBOWYCH KAJUTACH
• 4 POSIŁKI DZIENNIE, OWOCE I PRZEKĄSKI NA ŁODZI
• POŚCIEL, RĘCZNIKI
• AC W KABINACH
• OPIEKĘ POLSKIEGO INSTRUKTORA NURKOWANIA Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU TEGO TYPU IMPREZ
• BUTLE NURKOWE 12-LITROWE DIN + BALAST NA ŁODZI
• NIELIMITOWANE NAPOJE NA ŁODZI: WODĘ, KAWĘ, HERBATĘ, NAPOJE GAZOWANE
• 2-4 NURKOWANIA DZIENNIE (ŁĄCZNIE NA TEJ TRASIE: 19-20 NURKOWAŃ)
• UBEZPIECZENIE PODRÓŻNO-NURKOWE WIENNER
• WPIS DO TFG I TFP (TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO I TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU POMOCOWEGO)
• PRZELOT Z POLSKI

CENA NIE ZAWIERA:
• WIZY EGIPSKIEJ: 25$ /OS
• NAPIWKU DLA ZAŁOGI: 60€ /OS
• NAPIWKU DLA PRZEWODNIKA: 30€ /OS
• OPŁATY PARKOWEJ, ADMINISTRACYJNEJ I REEF PROTECTION: 80€/os
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
• WYPOŻYCZENIA BUTLI 15L: 40€/tydzień
• NAPEŁNIANIA BUTLI NITROXEM 30-32%
- BUTLA 12L - 7€/NURKOWANIE lub 70€/PAKIET SAFARI
- BUTLA 15L - 9€/NURKOWANIE lub 90€/PAKIET SAFARI                                                                   
• DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY UNIQUA: 260 zł
• WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU NURKOWEGO, INNEGO NIŻ BUTLE I BALAST (SPRZĘT WYPOŻYCZANY W POLSCE)
• KONTYNUOWANIA EDUKACJI NURKOWEJ NA KURSACH ZAAWANSOWANYCH I SPECJALIZACJACH

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny!