SAFARI NURKOWE EGIPT - ROCKY ZABARGAD 18.11-25.11.2023

Odsłony: 1486
18.11.2023

ZOBACZ KALENDARZ SAFARI 2024

PARK MORSKI ROCKY i ZABARGAD - CLAUDIA I MALAHI 

NAJRZADZIEJ ODWIEDZANY PARK MORSKI EGIPTU

18 listopada 2023

Trasa safari jest super unikatowa ponieważ do Parku Morskiego Rocky Zabargad pływa się najrzadziej. To zupełnie wyjątkowe rafy: niezwykle zróżnicowane: ściany, prądy, duże zwierzęta, spokojne laguny, kaniony i wraki. W połączeniu z rekinami młotami na lphinstonie zapewni nam niesamowicie unikatowe przeżycia. Płyniemy na bardzo dalekie południe, do granic morskich z Sudanem, w miejsca nie do osiągnięcia dla łodzi z baz nurkowych. Potężne ściany lphinstone i Rocky połączymy z tunelami i podwodnymi labiryntami Zabargadu, Claudii i Malahi w regionie Sataya. Więc na trasie tej mamy: ściany, miękkie i twarde korale, gorgonie, największe skupiska korala mózgowego, rekiny, tunel i, kawerny i dwa Parki Narodowe. Południe w pigułce. 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 18 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 24

 
Płyniemy najdalej na południe do oddalonych od standardowych tras Safari Południowego: naszym celem są wyspy Rocky i Zabargad. Rocky jest mniejsza, mierzy około 500 metrów długości przy czym wyrasta z sześciuset metrowej głębi. Mamy nadzieję zanurkować w prądzie by spotkać pelagiczne żerujące w miejscu gdzie prąd uderza w rafę: żarłacze białopłetwe, pływające z nimi karanksy (trevally). W miejscu gdzie nie ma tych największych drapieżników swoje miejsce znajdują całe ławice cesji i lucjanów (snappers). Wyspa  

Zabargad jest większa, dlatego tu można wybrać kilka różnych opcji nurkowych: nurkowania wzdłuż ścian lub wewnątrz niewielkich podwodnych kanionów i lagun, obserwując kolorowe antiasy, ustniki (batterflyfish) czy pokolcowate (surgeonfish).

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 30 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 40

Na deser zostawimy sobie region Sataya i rafy nazywane: "Fury Shoal". Sataya South zachwyca zróżnicowaniem ryb i korali na niewielkiej głębokości, ilość ogończy jest niespotykana. Na Fury Shoal zanurkujemy również w kawernach, w których najbardziej spektakularna jest gra światła wpadająca niczym miecze świetlne do wnętrza rafy Claudia. Zaś Malahi, czy Heaven to najpiękniejsze labirynty korala mózgowego nieco przypominające swym kształtem hełmy wojskowe. Tutejsze ogrody koralowe są wyjątkowe ponieważ charakterystyczne tylko dla południowej części Egiptu: stoły koralowe, złote płaty korala millepora, kolorowe drobniejsze akropory. 

PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE

18.11.2023 / SOBOTA / DZIEŃ PRZYLOTU

Lot z Polski (Katowice, Warszawa, Poznań lub Wrocław). Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź stacjonującą w porcie, czas przejazdu około 1 godzina. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi, następnie kolacja.

19.11.2023 / NIEDZIELA / 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM

Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Marsa Alam. Shaab Marsa Alam, Shaab Marsa Alam. Nurkowanie rozgrzewkowe z pontonu.

Przemysaw Zyber foto Egipt 17 Przemysaw Zyber foto Egipt 1

 

20.11.2023 PONIEDZIAŁEK / 4 NURKOWANIA / PARK MORSKI ROCKY

Kolejny etap naszego safari nurkowego to dwie najbardziej tajemnicze wyspy: Rocky i Zabargad. Nurkowania na Rocky Island mogą uchodzić za nieco trudniejsze, ponieważ najczęściej poranne nurkowanie odbywa się w prądzie. To tu wypatrywać będziemy pelagicznych gatunków drapieżników morskich żerujących najczęściej w miejscach gdzie prąd, uderzając w rafę, rozdziela się. Te miejsca to tzw "cleaning station" dla rekinów rafowych takich jak np.: blacktip reef shark, grey reef shark, silky shark, a nawet dla nieśmiałych kosogonów (threasher sharks). 

21.11.2023 WTOREK / 3 NURKOWANIA / PARK MORSKI ZABARGAD

Druga z wysp: Zabargad jest większa, dlatego  można tu wybrać kilka różnych opcji nurkowych: nurkowania wzdłuż ścian lub wewnątrz niewielkich podwodnych kanionów i lagun. Przepiękne, bogate, nasłonecznione rafy są najrzadziej odwiedzanym miejscem egipskiej części Morza Czerwonego. Dzięki temu, że są tak rzadko odwiedzane zachowały swój najbardziej nieskażony charakter. 

22.11.2022 ŚRODA / 4 NURKOWANIA / SATAYA - DOLPIN HOUSE

Region Sataya, zwany również Fury Shoal. Jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych Sataya South, płytko nurkując znajdziemy się w rybim raju: niesamowita bioróżnorodność w jednym miejscu. Nurkowanie kończymy pomiędzy skalnymi pinaklami, w których znajdziemy bardzo liczne w tym miejscu, nakrapiane ogończe. Kolejne nurkowania to Claudia i Malahi. Podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych przypominających hełmy Darta Vedera z Gwiezdnych Wojen. Miejsce zachwyci nawet największego sceptyka. Nurkowania nie głębokie, kolorowe, namaszczone światłem.

23.11.2023 CZWARTEK / 4 NURKOWANIA / ELPHINSTONE I ABU DABAB

W zależności od warunków pogodowych będziemy nurkować na Elphistone, lub łatwiejsze nurkowania na Abu Dabab. Elphinstone to właśnie to miejsce gdzie spotkaliśmy tak wiele rekinów: longimanusy, rekiny młoty, kosogony. Nurkować tutaj naprawdę warto! 

24.11.2023 PIĄTEK / 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM

Wracamy w kierunku portu. Dwa ostatnie nurkowania planujemy na spokojnych rafach, by na pożegnanie zrobić kilka fotek i nurkować na spokojnie w bajecznie kolorowych rafach Egiptu. 

25.11.2023 SOBOTA / POWRÓT DO POLSKI

Tego dnia wylatujemy do Polski. Ostatnim posiłkiem na łodzi jest śniadanie. Jeśli będziemy mieć późne godziny powrotne możliwa jest do zorganizowania dodatkowa wycieczka fakultatywna. 

Nasza Łódź safari: Star JET - STAlowa konstrukcja - bardzo doświadczona załoga - klasa Gold - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją i łazienką - duży salon 

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.

Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny! 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 15 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 41

CENA SAFARI: 1190€ (safari) + 2280 zł (PRZELOT)

CENA ZAWIERA

• transfery na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki
• AC w kabinach
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12 litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane,
• 2-4 nurkowań dziennie (łącznie na tej trasie: 19 nurkowań)
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe UNIQA,
• wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego)

rodzinne safari egipt foto Zyber SeaTreasure Egipt Safari Zyber 39

 CENA NIE ZAWIERA

• wizy egipskiej: 25 usd lub 23 euro
• napiwku dla załogi: 60 euro/os
• opłaty Reef Protection i parkowych: 80 euro/os
• napiwku dla lokalnego przewodnika: 30 euro/os
• w przypadku rozpoczynania lub kończenia rejsu w Port Galieb: dodatkowa opłata 10-20 euro/os
• posiłków innych niż na łodzi
• sprzętu nurkowego poza butlą i balastem

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15 litrowej 40 EUR/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7€ lub 15 l – 9€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€)
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży UNIQA: koszt 260 zł
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczany w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

rezerwacjA:

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 33 SeaTreasure Egipt Safari Zyber 3