Safari nurkowe w Egipcie - Sataya - St. John's - LIPIEC 2023

22.07.2023
Wyspy ST JOHN'S i rafy SATAYA - DALEKIE POŁUDNIE - EGIPT lipiec 2022
22-29 lipca 2023
 
Wakacje, lipiec to idealny miesiąc na wyjazd na nurkowania na safari w Egiptcie. Na łodzi zawsze jest lekka, chłodząca bryza. Dzień jest niezwykle długi a słońce niemal w zenicie, dzięki czemu kolory i wrażenia świetlne pod wodą są niesamowite. Dodatkow na okres letni przypada okres godów: ryb, ssaków i ptaków. Oraz czas wykluwania się żółwi. Dla osób, które jeszcze nie były na safari nurkowym w lipcu: musicie koniecznie pojechać. Wrażenia są zupełnie inne niż w pozostałych porach roku. Zapewniamy: nie będzie gorąco! A pływanie w cieniutkich piankach lub w rush guardach dostarcza dodatkowej przyjemności! 
 
To safari południowe jest miłe, proste i przyjemne, a przy tym różnorodne i ciekawe.
 
Przez tydzień będziemy mieszkać na komfortowej i ulubionej przez naszych nurków łodzi C-ECHO. W ciągu 6 dni nurkowych wykonamy 19 nurkowań w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach południowej części egipskiego Morza Czerwonego.
 
Odwiedzimy dostępne także dla bardzo początkujących nurków tajemnicze jaskinie i kawerny wysp St. John's i Sataya. Zwiedzimy wzdłuż i wszerz przeplatane słońcem i cieniem płytkie i bezpieczne labirynty raf Claudia i Malahi. Zobaczymy typowe dla tego regionu Morza Czerwonego ogrody koralowca mózgowego. Wypłyniemy na poszukiwania żółwi, płaszczek i krów morskich pasących się na podwodnych trawach regionu Marsa Alam. 
Będziemy podziwiać majestatyczne ściany, w tym słynną Elphistone, porośnięte twardym i miękkim koralowcem oraz wachlarzami gorgonii.
Rafy Morza Czerwonego słyną z przejrzystości wód i kolorów koralowca. Trafiają zawsze na szczyt nurkowych rankingów najlepszych miejsc do nurkowania na świecie!
 
Na tej trasie możemy spotkać zawsze ciekawskie i inteligentne delfiny i broniące swoich ukwiałów dzielne błazenki. Najsłynniejsze ogrody koralowe urzekną nas swoim pięknem, a pogoda i komfort naszej łodzi pozwoli na przeżycie relaksującego tygodnia. Miejsce i czas dadzą nam możliwość przeprowadzenia następujących kursów nurkowania: głębokie, AOWD, nurkowanie w prądzie, z łodzi i inne. 
 
Jeśli szukasz spokojnej trasy obfitującej w relaksujące nurkowania przeplatane wypoczynkiem na komfortowej łodzi, oczekujesz zapierających dech w piersiach kontaktów z podwodną przyrodą, to safari jest idealne dla Ciebie!
A to tylko niecałe 5 godzin lotu z Polski!
 
Safari nurkowe w Egipcie daje Ci szansę na spełnienie nurkowego marzenia:
nurkuj - jedz - śpij - powtarzaj! 
 
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE:
 
22.07.2023 – sobota
Lot z Polski (WARSZAWA, POZNAŃ lub KATOWICE). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek C-ECHO stacjonujący w porcie w Hurghadzie lub Marsa Alam (transfer odbywa się klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie będziemy nurkować. Zrelaksujemy się i odpoczniemy. To także dzień organizacyjny poświęcony na podróż i aklimatyzację.
 
23.07.2023 – niedziela – check dive
Wypływamy z portu (godzina zależy od odprawy straży przybrzeżnej). Weźmiemy udział w briefingu, na którym poznamy podstawowe zasady bezpieczeństwa na łodzi i podczas nurkowań. Omówimy również zasady organizacji nurkowań w tym regionie oraz nurkowania z pontonu. Pierwsze nurkowanie to tzw. "check dive". Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu, aby poćwiczyć sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy – pontony z łatwością przetransportują nas do najlepszego miejsca nurkowego, a potem będą nas asekurowały i zabiorą nas z wody, jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki temu nurkowania są wygodne i bezpieczne i w ciągu kolejnych dni możemy wykonać do 4 nurkowań dziennie.
  
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
24.07.2023 – poniedziałek – Sataya - zwane rónież Fury Shoal

Kolejny przystanek to region Sataya, przez wielu uznawany za najpiękniejszy na Morzu Czerwonym. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami o bardzo bogatej faunie i florze. South Sataya to jedno z najpiękniejszych miejsc, gdzie płytko nurkując znajdziemy się w niesamowitym podwodnym raju o niespotykanej bioróżnorodności. Możemy liczyć na towarzystwo ciekawskich delfinów, które upodobały sobie ten obszar. Nurkowanie kończymy wśród skalnych pinakli, pomiędzy którymi znajdziemy niezwykle liczne w tym miejscu nakrapiane ogończe (patelnice niebieskoplamiaste). Kolejne nurkowania to Claudia i Mahali, czyli podwodne labirynty utworzone z olbrzymich korali mózgowych. Miejsce to zachwyci nawet największego sceptyka. Innymi słowy to absolutny "must see" z powodu formacji koralowych oraz obecności płaszczek, delfinów, żółwi, mniejszych i większych kolorowych ryb. Dodatkowe wrażenie robi nurkowanie w naturalnych podmorskich labiryntach powstałych przez pęknięcia w skale i podwodnych, koralowych słupów skalnych. Ta niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym...

25 i 26.07.2023 – wtorek i środa – wyspy St John's
Przemieszczamy się w rejon St John's przekraczając Zwrotnik Raka i dopływając do niezwykłej podwodnej formacji skalnej. Osiągniemy najważniejszy cel naszej podróży – Um El Khararim, zwany Matką Dziur. Są to podwodne korytarze tworzące niekończące się labirynty, w których słońce wciąga nas w niesamowitą grę światła i cienia. Miejsce to wyróżnia się nienaruszoną rafą koralową i niespotykaną na północy Morza Czerwonego budową. Ze względu na swoją wyjątkowość na długo zostaje w pamięci każdego nurka. W tym rejonie odwiedzimy też, wcale nie niebezpieczną, bogatą w życie Dangerous Reef oraz Gota Kebira. W tym regionie każdego dnia wykonamy po 4 nurkowania, w tym dwa nocne.
 
27.07.2023 – czwartek – Marsa Alam - Elphinstone
W regionie Marsa Alam nurkujemy w takich miejscach, jak Abu Dabab i, jeśli pogoda będzie sprzyjać, przy rafie Elphinstone, słynącej ze spotkań z rekinami longimanusami i rekinami młotami. Abu Dabab to miejsce, gdzie możemy liczyć na spotkanie z delfinami i żółwiami morskimi. Zobaczymy tam oczywiście dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, płaszczki, podmorskie labirynty, słupy skalne i podwodne jaskinie. Elphistone słynie z prądów, które przyciągają do tej rafy większe ryby, w tym rekiny i barakudy.
 
28.07.2023 – piątek – okolice Hurghady 
Ostatni nurkowy dzień to kolejne 4 nurkowania i przepiękne miejsca Shaab Marsa Alam i Shaab Shram, na których mamy szansę na spotkanie z delfinami. 
29.09.2023 – sobota – Hurghada
Kończymy safari. Przed nami pakowanie, wyokrętowanie z łodzi i transfer na lotnisko, około 3,5 godziny. Pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski. 
 
Statek safari C-ECHO
Jest to sprawdzona jednostka z doświadczoną załogą gwarantująca komfort nurkowania i podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada dwuosobowe kabiny z klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokład wypoczynkowy i duży sundeck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce.
 SAFARI CECHO
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
 
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to, aby Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
Możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji na wypadek nagłego zachorowania – zwrot 100% wpłaconych środków.
 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3
Zdjęcia Przemysława Zybera pochodzą z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w lipcu 2019 roku.  
 
 
CENA SAFARI: 980 € (safari) + 2449 zł (przelot)
 
CENA ZAWIERA:
 
 • transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
 • 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
 • 3 posiłki dziennie, napoje, owoce i przekąski na łodzi
 • nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
 • pościel, ręczniki
 • klimatyzację w kabinach
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania
 • butle nurkowe 12-litrowe z zaworem DIN + balast na łodzi
 • 2-4 nurkowania dziennie (łącznie 19 nurkowań)
 • ubezpieczenie podróżno-nurkowe UNIQUA
 • wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego) i TFZ (Turystycznego Funduszu Zwrotów)
Przemysaw Zyber foto Egipt 12 foto safari Egipt Zyber 44

 CENA NIE ZAWIERA:

 • testu PCR na COVID zrealizowanego przed wyjazdem z Polski, ważnego do 72h przed wylotem (w razie wyjazdu osoby niezaszczepionej)
 • napiwku dla załogi: 60 EUR / OS
 • napiwku dla egipskich przewodników nurkowych: 30 EUR / OS
 • opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection (ochrona rafy): 80 EUR/OS
 • dodatkowego (opcjonalnego) ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – ok. 260 zł/osoby
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
 • wypożyczenia butli 15-litrowej – 40 EUR/tydzień
 • napełniania butli nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet na safari odpowiednio 75 EUR i 90 EUR)
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
 • kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach.
REZERWACJA:
 

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, aby Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 

foto safari Egipt Zyber 44 foto safari Egipt Zyber 45

Na safari nurkowym wykonujemy od 18 do 21 nurkowań, w zależności od trasy safari. Standardowo pierwszego dnia nurkowego (jest to następny dzień po przylocie) wykonujemy 2-3 nurkowania. W dniach od drugiego do piątego wykonujemy po cztery nurkowania dziennie (trzy nurkowania dzienne oraz jedno nocne). Ostatniego dnia wykonujemy tylko 2 nurkowania ze względu na konieczność odbycia przerwy powierzchniowej przed czekającym nas lotem. 

W dwóch miejscach nurkowych: Parku Narodowym Wyspy Braci (Brothers Islands) oraz w Parku Narodowym Dedalus nurkowania nocne są zabronione ze względu na bezpieczeństwo nurków. Dlatego jeśli trasa obejmuje te właśnie miejsca nurkowe, podczas safari wykonamy mniej nurkowań nocnych. 

Tak, jak najbardziej tak! Na safari nurkowe bardzo często jeżdżą nurkowie w pojedynkę. 

Zostaniesz zakwaterowany/-a w pokoju dwuosobowym z osobą tej samej płci. Podczas nurkowań nurkowie są podzieleni na grupy, gdzie każdej osobie zostaje przydzielony partner nurkowy. Grupy dzielone są ze względu na stopnie nurkowe, umiejętności i doświadczenie, a także preferencje nurkowe i towarzyskie. Istnieje oczywiście możliwość zmiany partnera. 

Zapraszamy na safari nurkowe singli – nurkowania świetnie integrują ludzi. Dlatego jest bardzo duża szansa, że właśnie na wyjeździe spotkasz swojego ulubionego partnera nurkowego. 

Tak, na safari nurkowe zapraszamy wszystkich nurków, również tych ze stopniami podstawowymi. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kurs OWD to dopiero początek przygody każdego nurka. Największe znaczenie ma doświadczenie, a je zdobywa się właśnie podczas nurkowań. Na naszym safari zawsze są osoby z różnymi stopniami – również ze stopniem OWD. Dzielimy zespoły na grupy zaawansowane i mniej zaawansowane. Grupy podstawowe nurkują do głębokości swoich uprawnień z przewodnikiem, często instruktorem, który sprawuje nad nimi nadzór ze szczególną uwagą. 

To właśnie na safari nurkowym będziesz miał/-a świetną okazję zdobyć doświadczenie nurkowe, dopracować konfigurację sprzętową, nabrać obycia zarówno na łodzi, jak i pod wodą nurkując w warunkach morskich. Pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej będziesz mógł dopracować swoją technikę nurkowania. Możesz również kontynuować swoją edukację nurkową na kursach zaawansowanych i specjalizacjach. Na safari jest wystarczająco dużo czasu i swobody, by ukończyć kurs AOWD, specjalizację nocną czy doskonałą pływalność, a może nawet kurs deep (nurkowania głębokiego)? Nauczysz się, jak strzelać boję nurkową i nurkować z łodzi, z zodiaka, w dryfcie, w prądzie i w nocy. Wszystkie nurkowania są szczegółowo omawiane na briefingach poprzedzających wejście do wody, byś zawsze czuł/-a się bezpiecznie wychodząc poza sferę komfortu, czyli ucząc się nowych rzeczy.

Podczas każdego nurkowania uczymy się coś nowego.

Safari nurkowe to cudowna przygoda wśród ludzi, którzy tak samo ja Ty pokochali nurkowanie i świat pod wodą!

Tak. Masz wtedy 3 opcje do wyboru.

1. Możesz jechać jako osoba nienurkujaca. Wówczas dostaniesz od nas zniżkę w wysokości 100 € od ceny safari. Opcja ta jest wybierana dla osób nienurkujących, które podróżują ze swoimi nurkującymi partnerami. Takie osoby wypoczywają na wyjeździe: opalają się, relaksują, czytają, pływają z fajką, mile spędzają czas. Przewidzieliśmy również możliwość wykonania intra nurkowego, jeśli zapragną jednak spróbować nurkowania. Na safari osoby towarzyszące bardzo często przełamują swoje opory i obawy i zaczynają nurkować. W towarzystwie tak wielu nurków okazuje się to dużo łatwiejsze :) Taki wybieg może okazać się genialnym sposobem na wciągnięcie swojej nienurkującej drugiej połówki do świata nurkowego...

2. Na safari nurkowym możesz ukończyć podstawowy kurs nurkowania. Aby móc to zrobić, należy przed wyjazdem zaliczyć minimum dwa zajęcia na basenie z instruktorem nurkowania. Nasza szkoła nurkowa mieści się w Krakowie, jednak te nurkowania możesz wykonać również w innych miastach, pod opieką instruktorów nurkowania z zaprzyjaźnionych szkół nurkowych z całej Polski. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej szkoły. Dokończenie kursu, w tym także tzw. "wody otwarte" zrealizujesz z nami na safari w ciągu pierwszych 2-3 dni. Kolejne nurkowania będziesz wykonywać już jako certyfikowany nurek. Ta opcja jest idealna dla osób, które nie chcą szkolić się w polskich wodach. Za nurkowania na safari, w tym nurkowania szkoleniowe nie płacisz nic. Są one uwzględnione w cenie safari. Również sprzęt do nurkowania (wypożyczenie) otrzymujesz od nas w gratisie!! Dodatkową opłatą objęte są tylko materiały szkoleniowe wraz z opłatą certyfikacyjną (380 zł) oraz nurkowania na basenie w Polsce (150 zł/nurkowanie). Robisz więc kurs nurkowania praktycznie za 1/4 jego ceny!!! Poinformuj nas, że chcesz wziąć udział w takim kursie nurkowania na safari, a my dobierzemy odpowiedni termin i trasę.

3. Możesz również zdecydować się na opcję indywidualnego przewodnika nurkowego. Za dopłatą 300 € jedzie z nami dedykowany instruktor nurkowania. Jego zadaniem jest wykonywanie intro nurkowych tylko z Tobą. Jest to opcja dla osób, które nie chcą robić kursu nurkowego, ale na safari są w stanie wykonać około 15 nurkowań typu intro nurkowe. Na nurkowaniach wprowadzamy dodatkowe elementy z kursów, które powoli wprowadzają do świata nurkowego. Taką metodę stosujemy dla osób, które nie chcą brać udział w szkoleniu. PS. Takie osoby po tego typu wyjeździe uczą się tak dużo, że po powrocie zawsze zapisują się na kurs i zaczynają nurkować...

 

Tak, przewidujemy taką opcję.

Osoby, które chcą ukończyć kursy zaawansowane i specjalizacje nurkowe, w tym na przykład kurs AOWD lub kurs DEEP (Nurkowanie głębokie), powinny nam zgłosić taką potrzebę przed wyjazdem. Można również zdecydować się w trakcie trwania safari, jednak wolimy wiedzieć wcześniej. 

Takie kursy prowadzimy podczas nurkowań na safari. Jest to opcja najlepsza z możliwych, ponieważ pod okiem instruktora nie wykonujesz tylko minimum wynikającego ze standardów. Masz miejsce i czas, by doszlifować potrzebne umiejętności i podciągnąć swoją technikę nurkowania, co ma ogromny wpływ na Twoje bezpieczeństwo jako nurka. Wszelkie braki zostają uzupełnione. Poprawisz swoją pływalność, trym, technikę nurkowania z łodzi, w prądzie i na wrakach. Nigdy tego nie robiłeś? Nauczysz się robić to naprawdę dobrze!

Zapraszamy na kursy nurkowania na safari!

Cena szkolenia AOWD: 130 € (+ 90 € materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia DEEP: 110 € (+ 80 € w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia nurkowanie nocne: 110 € (+ 80 € w cenie materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia boja nurkowa: 90 €

Cena szkolenia doskonała pływalność: 90 € (+ 45 € materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia fotografia podwodna: 190 €.

Cena szkolenia nurkowanie wrakowe: 150 € (+ 80 € materiały szkoleniowe i certyfikat).

Cena szkolenia nurkowanie nitroksowe: 90 € (+ 80 € materiały szkoleniowe i certyfikat).

Tak.

W sezonie letnim przygotowaliśmy dwa wyjazdy safari dedykowane na wyjazdy rodzinne.

Dlaczego wybór safari rodzinnego jest najlepszy?

 • Specjalne atrakcje dla dzieci: animacje, skoki do wody, banany ciągnięte za motorówką, syreny.
 • Dodatkowa, doświadczona w pracy z młodzieżą kadra instruktorska.
 • Motywujące towarzystwo rówieśników.
 • Podział na grupy: dzieci i rodzice osobno, w drugiej części safari grupy mieszane.
 • Specjalnie dobrane i dopasowane miejsca nurkowe do nurkowań z dziećmi.
 • Wypożyczamy sprzęt nurkowy da dzieci.
 • Ciepła woda (cienkie skafandry), a dzięki Temu, że przebywamy przez cały czas na morzu, nie jest gorąco (ponieważ towarzyszy nam bryza morska).
 • możliwość udziału w kursach nurkowania na safari (dokończenie OWD, komando foki, specjalizacja nocna, doskonała pływalność, nawigacja, identyfikacja ryb i inne)

safari rodzinne lipiec 2022

safari rodzinne sierpień 2022

Jeśli te daty Ci nie pasują, napisz do nas – dobierzemy inny termin safari odpowiedni do nurkowań z dziećmi i młodzieżą. 

seatreasure@seatreasure.pl

 

 

 

 

Tak! Jesteśmy dumni z tego, że na naszych safari nurkowych dostępny jest ekspres ze świeżo mieloną kawą bez dodatkowych opłat.

Na każdy rejs przewidziane jest 3 kg kawy. Jeśli jesteś kawoszem, możesz, na wszelki wypadek, przywieźć ze sobą kilka dodatkowych ziarenek kawy. Będziemy bardzo wdzięczni, ponieważ w Egpicie nie mamy możliwości kupienia kawy w ziarnach, zatem cała kawa na safari jest przez nas przywożona z Polski (sic!).

Tak, ale…

W wielu miejscach, w których nurkujemy zasięg jest słaby lub nie ma go wcale.

W takich miejscach jak Brothersy, Zabargad, St Johns, Dedalus, Abu Nuhas nie ma dostępu do internetu oraz jesteśmy poza zasięgiem telefonii komórkowej.

W pozostałych miejscach zasięg pozwala wysłać wiadomość lub maila, ale nie ma szans na ściąganie zdjęć czy większych plików, a tym bardziej na rozmowy video.

Jeśli chcesz przeprowadzić rozmowę przez internet, powinieneś posiadać Messenger lub Viber ponieważ przez WhatsApp w Egipcie nie można rozmawiać, tylko wysyłać wiadomości tekstowe.

Jeśli chcesz mieć lepsze połączenie ze światem online, sugerujemy kupno własnej karty SIM na lotnisku po przylocie (np. 5 GB – 20 €). Dzięki własnej karcie SIM wiązka nie jest rozdzielana na wiele odbiorników, zatem połączenie jest znacznie lepsze niż przez router z łodzi.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak powiadomienie bliskich i znajomych, że nie będziesz mieć zasięgu :) Jednym z atutów safari nurkowego jest to, że nie tylko ciało, ale i umysł odpoczywa, m.in. dlatego, że nie docierają do nas wiadomości oraz troski i zmartwienia świata zewnętrznego. Dlatego po przylocie na miejsce, korzystając z zasięgu jaki mamy w porcie „zameldujcie” bliskim, że wszystko u Was ok i po prostu wyłączcie komórkę na tydzień czerpiąc przyjemność z bycia TU i TERAZ!

 

 

 

Tak!

Ubezpieczenie podróżne i nurkowe jest w cenie safari. Obejmuje ono również koszty leczenia w komorze hiperbarycznej i poszukiwania na morzu!

Co więcej, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych KAŻDY legalnie działający organizator turystyki ma obowiązek takie ubezpieczenie zapewnić w cenie imprezy. Jeśli spotkałeś się z ofertą wyjazdu safari, która ubezpieczenia nie zapewnia, zastanów się, ponieważ jest to sygnał ostrzegawczy, że organizator wyjazdu nie stosuje się do przepisów. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że nie działa jako organizator turystyki, co oznacza, że Twoje interesy jako uczestnika wyjazdu nie są chronione…

Jeśli planujesz nurkować technicznie, poinformuj nas o tym, ponieważ wówczas wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie obejmujące nurkowania głębiej niż 40 metrów głębokości.

Jeśli chorujesz na choroby przewlekłe, powiadom nas o tym. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego rozszerzenia ubezpieczenia o choroby przewlekłe – koszt takiego rozszerzenia to 90 zł na cały wyjazd.

Jest. Pakiet nitroksowy na całe safari należy zamówić przed imprezą, minimum 7 dni przed wyjazdem. Koszt pakietu to 75 € dopłaty do standardowej wielkości butli nurkowej, lub 95 € do 15l butli. Nurkując w konfiguracji sidemount płacisz 2 x 75 € za pakiet.

Pojedynczego napełnienia butli nitroksem nie trzeba zamawiać z góry, można to zrobić już na miejscu oznaczając butlę specjalną zawieszką dostępną na statku. Koszt wynosi 7 € za jedno napełnienie 11l butli lub 9 € za 15l butlę. Wszystkie nurkowania nitroksowe należy samodzielnie zalogować w specjalnym rejestrze (przygotowanym w tym celu na łodzi). Nurek musi również mieć certyfikat nitroksowy. Uprawnienia do nurkowania na nitroksie można wyrobić na miejscu w cenie 150 € za szkolenie, materiały i certyfikat.  

To zależy, jakimi liniami lotniczymi podróżujesz.

Najczęściej limit bagażu głównego wynosi 20 kg, bagażu podręcznego 5 kg. Jedynie linie lotnicze Smartwings przewidują 23 kg bagażu głównego i 8 kg podręcznego.

Lecimy lotem czarterowym, dlatego przewoźnik oraz godziny przelotu mogą ulec zmianie nawet do 24 godzin przed wylotem. Z praktyki jednak wiemy, że zdarza się to niezwykle rzadko i na miesiąc przed wylotem znamy przewoźnika, godziny przelotu i limitu bagażu, o czym informujemy naszych klientów w mailu informacyjnym wysyłanym na około 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy. Podajemy w nim również koszty ewentualnego dodatkowego bagażu sportowego (tzw. bagaż nurkowy), który można najczęściej zamówić za dodatkową opłatą. Zamówienie należy składać najpóźniej 7 dni przed wylotem, dlatego najlepiej umieścić je na umowie w momencie jej podpisywania lub zgłosić mailowo do naszego biura. W razie późniejszej rezygnacji z takiego dodatkowego bagażu nie są pobierane żadne opłaty.

Bagaż nurkowy jest dodatkową torbą podróżną, która może ważyć aż do 32 kg. Powinna to być osobna torba z określeniem zawartości. Opłaty za bagaż dodatkowy pobierane są na lotnisku w jedna stronę. Jest to koszt 95 zł w liniach lotniczych Enter Air, 59 € w liniach lotniczych Smartwings. Pozostałe linie nie przewidują w tej chwili takiej możliwości.

Tak.

W cenie wyjazdu masz zapewnione butle z powietrzem i balast.

Pozostały sprzęt nurkowy należy przywieźć ze sobą. Jeśli nie masz swojego sprzętu nurkowego, należy nam to zgłosić. Brakujący sprzęt wysyłamy kurierem w Polsce. Sprzęt należy przymierzyć oraz zapakować do swojego bagażu głównego. W wyjątkowych przypadkach przewidujemy opcję otrzymania wypożyczanego sprzętu na miejscu w Egipcie. Ze względu na różne, często późne godziny lotów zgłoszenia na sprzęt nurkowy przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed imprezą.

Koszt wypożyczenia sprzętu to 30 euro za jeden element na tydzień lub 120 euro za komplet na tydzień. Koszt wypożyczenia sprzętu na miejscu (niezgłoszonego przed wyjazdem) może okazać się wyższy, ponieważ będziemy korzystać ze sprzętu nurkowego z lokalnych centów nurkowych. 

Na safari powinieneś zabrać poniższy sprzęt nurkowy:

Maskę

Płetwy paskowe + buty

Skafander (pianka 3 mm/lipiec-sierpień, 5mm w pozostałym okresie, dodatkowy ocieplacz listopad-kwiecień)

Kaptur – szczególnie ważny na trasach wrakowych oraz podczas przepłynięć w kawernach

BCD – preferujemy skrzydła, jednak każdy sprawny i dobrze dopasowany worek wypornościowy jest ok.

Automat oddechowy – konfiguracja na jeden zawór

Komputer

Latarkę – w planach są zawsze nurkowania nocne, warto zabrać dodatkową baterię. Na statku są ładowarki do baterii.

Boję nurkową – każdy nurek nurkujący w warunkach morskich powinien posiadać swoją boję nurkową ze szpulką i karabinkiem oraz powinien umieć się nią posługiwać. Nie masz swojej boi? Zgłoś nam ten fakt. Nie jesteś pewien/-na, jak się nią posługiwać? Zgłoś nam ten fakt. Na safari omówimy szczegółowo metody strzelania boi, będziesz też miał/-a okazję przećwiczyć tę umiejętność. Jest to dla Twojego bezpieczeństwa!

Na statku safari nie ma możliwości zakupienia alkoholu, istnieje jedynie możliwość zamówienia piwa. Zamówienia na piwo przyjmujemy najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Koszt zgrzewki (24 szt.) piwa egipskiego Sakara lub Stella w puszkach, 0,5l wynosi 50 €. Koszt pół zgrzewki (12 szt.) to 30 €, koszt 1 sztuki to 3 €. Zamówione piwo należy pierwszego dnia umieścić w swoich prywatnych lodówkach znajdujących się w kajutach. Przy odbiorze zamówienia za towar należy od razu się rozliczyć.

Pozostałych alkoholi nie sprzedajemy. W Egipcie nie ma możliwości zakupienia dobrej jakości mocniejszego alkoholu. Alkohol można nabyć w strefie wolnocłowej na lotnisku w Polsce – wówczas można zabrać go do bagażu podręcznego ponad limit wagowy. Część linii lotniczych prowadzi również sprzedaż alkoholi na pokładzie swoich samolotów podczas lotu. Egipskie linie lotnicze nie prowadzą sprzedaży alkoholu na pokładzie swoich samolotów.

 

Tak, zapraszamy na safari nurkowe również sidemountowców.

Mamy przygotowane dla Was butle z prawym i lewym zaworem. Prosimy o zgłoszenie nurkowania na SM wcześniej. Koszt drugiej butli nurkowej to 40 € na całe safari. Jeśli chcesz nurkować na nitroksie, opłata za pakiet nitroksowy do dwóch butli na całe safari to 150 €.

Powinieneś zabrać ze sobą uprzęże do butli, ponieważ od nas dostaniesz „gołe” butle. Stanowiska nurkowe są na tyle szerokie, że na jednym stanowisku mieszczą się dwie butle do SM.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą czapki, kremu z filtrem uv oraz okularów przeciwsłonecznych.

W nocy i gdy wieje wiatr może przydać się coś z długim rękawem, długie spodnie, oprócz tego kilka t-shirtów, lekkie spodnie, krótkie spodenki, kilka kostiumów kąpielowych.

Nie zapomnijcie czapki lub opaski (buffy) chroniącej uszy.

Poncho. Na łodzi dostaniecie szlafroki, ale własne poncho dla nurka to prawdziwy skarb!

Ręcznik szybkoschnący. Na łodzi dostaniecie ręczniki kąpielowe, jednak warto mieć drugi ręcznik dla celów nurkowych.

Osobom wrażliwym na hałas w nocy (silnik, muzyka) proponujemy zabranie stoperów do uszu.

Na łodzi jest elektryczny ekspres do kawy, dlatego wyjątkowym smakoszom sugerujemy zabrać kilka dodatkowych ziaren kawy tylko dla siebie.

W salonie znajduje się odtwarzacz DVD i TV. Można pokusić się o zabranie ulubionego filmu, a szczególnie zachęcamy do zabrania ulubionej muzyki.

Klipsy do przypinania odzieży na relingach.

W kabinach znajduje się pościel i ręczniki oraz mydło.

Na łodzi na ogół chodzi się na bosaka, można zabrać jednak sandały do chodzenia po pokładach zewnętrznych.

Muzyka – prosimy o ściągnięcie muzyki na telefon lub urządzenie przenośne przed safari. Na miejscu mamy głośnik z połaczeniem na bluetooth lub złącze jack.

DOKUMENTY:

 • • paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać minimum 2 wolne strony)
 • • kserokopia paszportu, jeśli ktoś nie wysłał mi jej mailem
 • • certyfikat nurkowY (jeśli ktoś ma certyfikat w formie elektronicznej, prosimy o wydruk)
 • • certyfikat nitroksowy, jeśli ktoś chce nurkować na nitroksie
 • • logbook do WPISANIA nurkowań – jeśli ktoś lubi
 • • zaświadczenie lekarskie (Jeśli jest koniecznE, czyli jeśli występują jakieś medyczne przeciwwskazania do nurkowania – patrz OŚWIADCZENIE MEDYCZNE)
 • • test RT-PCR w języku angielskim z wynikiem negatywnym lub paszport COVIDOWY (dowód szczepienia na COVID19, min 14 dni przed wylotem).

Wykupując wycieczkę safari w cenie wyjazdu masz opłacone: nurkowanie, wyżywienie, przelot, transfery, ubezpieczenie. Gotówką na miejscu trzeba zapłacić za: wizę (25 USD lub 25 €), napiwki dla załogi (55 €), napiwek dla egipskiego przewodnika (15 € lub po 10 €, jeśli przewodników jest dwóch), opłatę parkową czyli opłatę za wstęp do parków morskich (80 €), opłatę reef protection (jest to stała opłata administracyjna pobierana od każdej osoby płynącej w rejs na łodziach safari wprowadzona w 2019 roku).

Dodatkowo jeśli zamawiasz nitroks, butle większe niż standardowe 11 litrowe, stage, sprzęt nurkowy inny niż butla i balast, kursy nurkowania, piwo lub dodatkowy bagaż, powinieneś przygotować gotówkę na tego typu wydatki.

Tak. Wizę do Egiptu wykupuje się bezpośrednio po przylocie do Egiptu przed kontrolą paszportową. Koszt wizy to 25 dolarów i należy mieć odliczoną kwotę w gotówce. W punktach sprzedaży wiz przyjmują jedynie nowe banknoty dolarowe, te z tzw „dużą główką”, czyli wyprodukowane po 2014 roku. Kupując banknoty w kantorze zwróćcie na to uwagę.

Istnieje możliwość zapłaty za wizę w euro. W euro wiza powinna kosztować 23 €, jednak zdarza się, że reszta z 25 €, czyli 2 € jest wydawana w walucie egipskiej (funty) lub nie jest wydawana wcale. Dlatego płacąc w euro może okazać się, że będziecie „stratni” 2 €.

W Egipcie obowiązuje funt egipski o równowartości około 1€ = 18 Ep (funtów egipskich).

Nie kupujcie funtów egipskich, ponieważ praktycznie wszędzie można płacić w euro lub dolarach. Nie wszędzie można płacić kartą, dlatego najlepiej przygotujcie gotówkę.

Jeśli chodzi o mniejsze nominały: monety (1 € lub 2 €) przyjmowane są niechętnie, ponieważ w kantorach mają one gorszy kurs niż banknoty. Dlatego lepiej dysponować drobnymi dolarami. Ostatecznie monety również zostaną przyjęte. Niech Was nie zdziwi prośba lokalnego sprzedawcy lub osoby pracującej w branży usługowej o wymianę dziesięciu monet na banknot. Wynika to właśnie z tego, że monet nie da się wymienić w kantorze. My te prośby spełniamy wydając potem euro na bakszysz (napiwki) lub na kolejnym wyjeździe do strefy euro.

Tak.

Latarkę należy przewozić w bagażu podręcznym. Baterie/akumulatorki powinny być rozładowane i zabezpieczone przed włączeniem się lub zwarciem w trakcie lotu. Wszystkie akumulatory i baterie MUSZĄ być opisane przez producenta (pojemność). Pojemność jednej baterii/akumulatora nie może przekraczać 160Wh.

Nie.

Torby po rozpakowaniu są przechowywane poza kajutami. Są one umieszczane przez naszą załogę w bezpiecznym, specjalnie przewidzianym w tym celu miejscu na górnym pokładzie.