RODZINNE SAFARI NURKOWE EGIPT 2021

14.08.2021
safari egipt nurkowanie 2023
 
JEDYNE W SWOIM RODZAJU - RODZINNE SAFARI URKOWE W EGIPCIE

WYJĄTKOWA OPCJA NA NURKOWANIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI 

Wystarczy, że Wasze dzieciaki spotkają się przed wyjazdem na basenie z naszym instruktorem. Lub skończą cześć basenową kursu nurkowania z dowolnym innym instruktorem. Najmłodsze dziecko, jakie uczestniczyło w naszym safari rodzinnym miało 8 lat. 

Proponujemy zniżki dla rodzin w opcji 2+1, lub więcej. Nurkowe grupy są niewielki, nurkujemy i bawimy się. Jedzie z nami animatorka, tak by rodzice również mieli czas wolny. Rodzice nurkują z przewodnikami nurkowymi w ramach swoich uprawnień. Dla chętnych realizujemy nurkowania rodzinne. 

Zapraszamy na wielką i niezapomnianą przygodę na morzu. Super bezpiecznie. Pyszne i zdrowe jedzenie, mnóstwo atrakcji.

Na tym safari można zrealizować kurs fotografii podwodnej autora poniższych zdjęć: Przemka Zybera, więcej.

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 2 min nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 15

 14-21 SIERPNIA 2021

Wakacyjne safari rodzinne z programami nurkowymi dla dzieci to impreza szczególnie przygotowana dla rodzin jadących z dziećmi w wieku od 8 lat. Trasę tę również rekomendujemy na dokończenie podstawowego kursu nurkowego, specjalizacji nurkowań nocnych czy też kursu AOWD. 

Przez tydzień mieszkamy na naszej ukochanej łodzi nurkowej: Star Jet, z której dziennie nurkujemy 2-3 razy, dzieci starsze od 10 lat oraz rodzice mają również okazję zrealizować dodatkowe nurkowania nocne. Tak więc w programie jest łącznie aż 20 nurkowań!

Nurkujemy na wybranych, płytszych i prostszych rafach koralowych południa Egiptu.

Pokaż swojemu dziecku najpiękniejsze rafy koralowe na świecie!

Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij i ...nurkuj!

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 1 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 14

14.08.2020 sobota

Lot z Polski (Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź Star Jet, stacjonującą w Hurghadzie (ok 3,5h drogi klimatyzowanym autobusem lub busem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.

15.08.2021 niedziela rafy Hurghady i Safagi

Nurkowania w regionie Hurghady i Safagi. Wybieramy nurkowania w pięknych i spokojnych ogrodach koralowych. Płytkich rafach z piaszczystym dnem. Podwodne pinakle i labirynty korala mózgowego, stołowego i miękkiego.

16.08.2020 poniedziałek rafy Marsa Alam

Nurkujemy w miejscach zwanych: Abu Dabab, przy dobrej pogodzie być może również Elphinstone. Abu Dabab to miejsce gdzie szukamy przede wszystkim żółwi i delfinów. Są też niewielkie, płytko położone wraki - świetne miejsce na zabawę w nurkowania wrakowe!

17-19.08.2021 wtorek-środa-czwartek

Region Fury Shoal, nazywany również "Sataya" to jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Tutejsze rafy charakteryzują się tym, że są raczej płytkie i bogate w bardzo różnorodne życie morskie. Innymi słowy dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, żółwie, delfiny, płaszczki. Podmorskie labirynty, słupy skalne, podwodne jaskinie. Sataya South, Heaven, Claudia i Malahi to olbrzymie półokrągłe kopuły korala mózgowego, występujące tylko w tym regionie. Nurkowania nie są głębokie, za to bajecznie kolorowe i nasączone światłem.

A pomiędzy nurkowaniami: pluskamy się w wodzie, pływamy, snorkujemy. Uczymy się pływać pontonem, bawimy się na dmuchanych zwierzakach.

nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 9 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 13

20.08.2020 piątek region Marsa Alam

Wracamy do Marsa Alam. To już ostatni dzień nurkowy. Wszystko co piękne szybko się kończy. Tego dnia robimy wa nurkowania - tak by przerwa powierzchniowa przed naszym lotem wyniosła zwyczajowe 24h.

21.08.2021 sobota

Kończymy safari: pakowanie, wycieczka po lądzie (jeśli czas na to pozwoli), wyokrętowanie z łodzi, transfer na lotnisko, pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski.

Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.

Trasa naszego safari w Egipcie jest tak skomponowana by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Większość miejsc charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym dnem, piaszczystym z którego wyrastają skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Grupy są tak podzielone by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. W safari uczestniczy polska kadra instruktorska doświadczona w nurkowaniu z dziećmi.