SAFARI NURKOWE EGIPT 13 MARCA 2021

13.03.2021
safari egipt nurkowanie 2023
Wraki północy Egiptu

13-20 marca 2021

Specjalna, nowa trasa. Bardzo różnorodna. Płytkie, koralowe rafy, potężne ściany i podwodne kaniony. Imponujący SS Thistlegorm z zatopionym wojskowym ładunkiem (motocykle, lokomotywa, tankietki, jeepy, ciężarówki i inne). Niezapomniane nocne nurkowanie na tym wraku. Dodatkowo Park Narodowy Ras Muhammad, gdzie można spotkać rekina wielorybiego. Nurkowanie na Dolphin House (możliwość zobaczenia delfinów). Wybraliśmy najlepsze miejsca nurkowe do spotkania z polującymi murenami. Wreszcie miejsca z bogatymi i różnorodnymi ogrodami koralowymi: milleporów, acroporów i korala stołowego, oraz korali miękkich. Olbrzymia bioróżnorodność Egiptu zaskoczy i olśni nawet największych sceptyków.

Program został ułożony tak, by w ciągu tygodnia można było doświadczyć i porównać najwięcej typów nurkowań w Morzu Czerwonym.

Wraki Morza Czerwonego zaskakują, zachwycają i urzekają ponieważ są niezwykle bogato porośnięte koralem, stanowiąc bezpieczny przyczółek dla wielu gatunków ryb. I tych mniejszych i tych większych jak: skorpenowate, skrzydlicowate, plataksy, crocodile fish, mureny, jak i tych mniejszych: pipefish, angelfish i inne.

Wraki na tej trasie są dostępne dla nurków nawet ze stopniem podstawowym. To safari ze względu na miejsca nurkowe i porę roku jest wyśmienitym miejscem i czasem na dokończenie wód otwartych kursów podstawowych rozpoczętych na basenach w Polsce. To jest również świetny pomysł na zdobywanie doświadczenia nurkowego dla osób, które chcą się opływać lub zrealizować kursy zaawansowane i specjalizacje. W warunkach Morza Czeronego w skuteczny sposób przećwiczy się takie umiejętnosci jak nurkowanie z łodzi, boja nurkowe, nurkowanie w dryfcie, nurkowanie z zodiaka, nurkowania nocne. W 6 dni nurkowych zrealizujemy ponad 20 nurkowań wróżnorodnych warunkach zawsze pod okiem doświadczonego instruktora nurkowania.  

PROGRAM SAFARI WRAKOWEGO W EGIPCIE

13-20/03/2021

SOBOTA: przylot z Polski i zaokrętowanie na łódź safari Star Jet (kolacja)
NIEDZIELA: 1 nurkowanie w okolicy Hurghady: check dive czyli nurkowanie rozpoznawcze. Wrak Dunreven w Ras Muhammed Park
PONIEDZIAŁEK: łącznie 4 nurkowania: Park Narodowy Ras Muhammed (Satellite). Przepłynięcie w okolicy wyspy Tiran i słynny: Thomas Canion. Nurkowanie nocne: Tirany.
WTOREK: łącznie 4 nurkowania: Tirany, następnie Ras Muhammed Park (Shark Yolanda lub Beacon Reef). Następnie 2 nurkowania na SS Thistlegorm (po południu oraz nocne).
ŚRODA: łącznie 4 nurkowania: SS Thistlegorm, Shag Rock Reef i wrak King Stone). Nurkowanie nocne przy Wyspie Gubal (mureny).
CZWARTEK: łącznie 4 nurkowania: (las gorgoni przy Wyspie Gubal), 2 nurkowania na Stalowej Rafie (Abu Nuhas, wraki Carnatic, Chrisoula lub Gannis D.), nurkowanie nocne
PIĄTEK: 2 nurkowania w okolicy Hurghady: Balona (wrak), Careless Reef (podwodne pinakle)
SOBOTA: wyokrętowanie (godzina uzależniona od terminu wylotu) i powrót do Polski
safari wraki artur caputa 2 safari wraki artur caputa 7

wraki morza czerwonego, które zobaczymy na trasie naszego safari

SS THISTLEGORM

GIANNIS

CARNATIC

SHARK JOLANDA

DUNREVEN

KING STONE