WRAKOWE SAFARI NURKOWE EGIPT 7 LISTOPADA 2020

7.11.2020
safari egipt nurkowanie 2023
Wraki północy Egiptu - safari nurkowe

7-14 listopada 2020

Klasyczne północne safari nurkowe wrakowe to trasa łatwa, bardzo urozmaicona. Świetny wybór jako pierwsze safari nurkowe w Egipcie. Cudowne miejsca nurkowe zarówno dla miłośników wraków jak i nurkowań przyrodniczyh. Nurkowania wrakowe w Egipcie charakteryzują się bogatym w życie podwodnym światem artefaktów. To nie tylko historia. To również nowe rafy koralowe. Wraki, spoczywające nawet ponad 100 lat na dnie Morza Czerwonego, przez lata obrosły koralem i stały się siedliskiem niezliczonych gatunków zwierząt.  Najbardziej charakterystyczne gatunki ryb, które spotkamy tylko na wrakach to urocze pipe fish'e i glass fish'e pływające w przeźroczystych ławicach również krokodyle i szkaradnice, często mureny. To na północnej trasie najczęciej nurkujemy z delfinamy. To na tej trasie wreszcie w Parku Ras Mohammed, będącym najstarszym parkiem morskim w Egipcie widywany jest rekin wielorybi. 

Wraki na tej trasie są dostępne dla nurków nawet ze stopniem podstawowym. Wraki na tej trasie safari położone są w przedziale głębokości 20-30 metrów. Większość z nich spokojnie mogą zwiedzać nurkowei nawet ze stopniem OWD (podstawowym). Na safari można zrealizować szkolenia w zakresie: AOWD, wraków, nocnych nurkowań, deep oraz nitroxu. Safari nurkowe w Egipcie to najtrafniejszy wybór dla osób, które zrealizowały szkolenia nurkowe. Na tą trasę spokojnie można jechać w celu zdobycia dodatkowego doświadczenia nurkowego, opływanie się w warunkach morskich.

W 6 dni nurkowych zrealizujemy ponad 20 nurkowań w różnorodnych warunkach zawsze pod okiem doświadczonego instruktora nurkowania. W planie mamy również 3 nurkowania nocne w tym zupełnie niesamowite nurkowanie nocne na wraku z II wojny światowej SS Thistlegorm!   

7-14/11/2020

SOBOTA: przylot z Polski i zaokrętowanie na łódź safari Star Jet (kolacja), transfer na łódź, w zależności od portu startu 1h lub 4h jazdy klimatyzowanym autokarem lub busem.
NIEDZIELA: 2 nurkowania w okolicy Marsa Alam/Hurghady. Check dive czyli nurkowanie rozpoznawcze z łodzi i z zodiaka (2 nurkowania)
PONIEDZIAŁEK: wrak Salm Express (2 nurkowania), Panorama Reef, nurkowanie nocne (4 nurkowania)
WTOREK: 2 nurkowania Abu Nuhas (Stalowa Rafa): wrak Carnatic, wrak Giannis D, wrak Dunraven, nurkowanie nocne, (4 nurkowania)
ŚRODA: Ras Muhammad Park: Shark, Yolanda Reef, wrak SS Thistlegorm 2 nurkowania (w tym coś czego nie można doświadczyć nurkując z baz z brzegu: niezapomniane nurkowanie nocne) (4 nurkowania)
CZWARTEK: wrak SS Thistlegorm, Simon Island (4 nurkowania)
PIĄTEK: 2 nurkowania w okolicy Hurghady: El Mina (wrak), Balona (wrak) (2 nurkowania)
SOBOTA: wyokrętowanie transfer na lotnisko w Marsa Alam (ok 4h) i powrót do Polski

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

wraki morza czerwonego, które zobaczymy na trasie naszego safari

SS THISTLEGORM

GIANNIS

CARNATIC

SHARK JOLANDA

DUNREVEN