BLUE HOLE - SAFARI NURKOWE EGIPT 2020

14.11.2020
safari egipt nurkowanie 2023
 
BLUE HOLE - wyspa TIRAN - RAS MOHAMED PARK - wraki - SS THISTLEGORM

 14 listopada 2020

Nowa trasa safari nurkowego. Klasyczne północne safari nurkowe wrakowe wzbogacone o nurkowania na legendarnej Blue Hole. Wszystkie nurkowania z łodzi safari. Jest to trasa na tyle różnorodna i ciekawa, że zadowoli nie tylko funów wraków, ale również osoby jadące pierwszy raz do Egiptu. Jest to idealna opcja na zdobywanie doświadczenia nurkowego pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej, doskonaląc warsztat nurkowy i pływalność. W przepięknym otoczeniu, w błogiej atmosferze.

Blue Hole to najsłynniejsze miejsce nurkowe w Egipcie, legendarne z bicia rekordów głębokości. My rekordów bić nie będziemy. Będziemy za to nurkować na Belsach i w Thomas Canion. 

Nurkowania wrakowe na naszej trasie safari, są niesamowite ponieważ egipskie wraki, spoczywając na dnie Morza Czerwonego, przez lata obrastały koralowcem, tworząc dom dla licznych gatunków drapieżników. Z roku na rok przekształcając się w niesamowitą i tajemniczą nową rafę koralową. Najbardziej charakterystyczne gatunki ryb, które spotkamy właśnie na wrakach to urocze pipe fish'e i glass fish'e pływające w przeźroczystych ławicach. To na wrakach wreszcie najczęściej spotyka sie krokodyle i szkaradnice, często mureny. To na północnej trasie najczęściej nurkujemy z delfinami. To na tej trasie wreszcie w Parku Ras Mohammed, będącym najstarszym parkiem morskim w Egipcie widywany jest rekin wielorybi. 

Wraki na tej trasie są dostępne dla nurków nawet ze stopniem podstawowym. To safari ze względu na miejsca nurkowe i porę roku jest wyśmienitym miejscem i czasem na dokończenie wód otwartych kursów podstawowych rozpoczętych na basenach w Polsce. To jest również świetny pomysł na zdobywanie doświadczenia nurkowego dla osób, które chcą się opływać lub zrealizować kursy zaawansowane i specjalizacje.

W warunkach Morza Czerwonego skutecznie nauczysz się i przećwiczysz umiejętność nurkowania z łodzi, boja nurkowa, nurkowanie w dryfcie, nurkowanie z zodiaka, nurkowania nocne. W przeciągu 6 dni nurkowych zrealizujemy ponad 20 nurkowań w różnorodnych warunkach, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora nurkowania. 

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 9
 

SOBOTA: przylot do Egiptu, transfer i zakwaterowanie na łodzi safari, nocleg

NIEDZIELA: check dive Hurghada, wrak Dunreven (2 nurkowania)
PONIEDZIAŁEK: Ras Mohamed Yolanda, Tiran Island 3 nurkowania (4 nurkowania)
WTOREK: Dahab 2 nurkowania na  Blue Hole i Thomas Canion, nocleg na Tiranach  (4 nurkowania)
ŚRODA: Tiran Island, Ras Mohamed Park, 2 nurkowania Thistlegorm (4 nurkowania)
CZWARTEK: 1-2 nurkowania na Thistlegorm, potem wraki Abu Nuhas (4 nurkowania)
PIĄTEK:  1 nurkowanie na Abu Nuhas, wreck El Mina w porcie w Hurghadzie (2 nurkowania)

SOBOTA: wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

safari wraki artur caputa 2 safari wraki artur caputa 7

wraki morza czerwonego, które zobaczymy na trasie naszego safari

  • SS THISTLEGORM
  • GIANNIS d - opis 
  • CARNATIC
  • SHARK JOLANDA
  • DUNREVEN
  • BLUE HOLE 
  • THOMAS CANION
  • WYSPA TIRAN
safari wraki artur caputa 11 safari wraki artur caputa 6
Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny! 
safari wraki artur caputa 10