Safari nurkowe w EGIPCIE - seatreasure

seatreasure - prowadzimy safari nurkowe na statku star jet

safai nurkowe

Prowadzimy safari nurkowe od marca do grudnia. Wakacyjne safari nurkowe są zupełnie wyjątkowe ponieważ zapraszamy na nie rodziny z dziećmi. Safari nurkowe to wyjazd dedykowany głównie dla certyfikowanych nurków: nurkujemy 4 razy dziennie, bez pośpiechu, w niewielkich grupach 6-8 osób, z podziałem na stopnie nurkowe, doświadczenie, aspekty towarzyskie. Zapewniamy pełny relaks i wypoczynek na 28 osobowej łodzi Star Jet. Wyjazd organizowany jest przez moją firmę: SeaTreasure zgodnie z Ustawą o Imprezach Turystycznych i Powiązanych Usługach Turystycznych. Organizator jest Organizatorem Usług Turystycznych, wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych: numer ewidencyjny: 22408. Na Polskim rynku działamy od 2018 roku!

SAFARI Star Jet

Kalendarz safari 2023

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 5
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 31

PROGRAM SAFARI nurkowego W EGIPCIE

Dzień 1: przylot na miejsce (my organizujemy przeloty charterowe z Warszawy, Katowic, Poznanai lub Wocławia, istnieje możliwość przylotu indywidualnego z innych lotnisk), przejazd na statek, zaokrętowanie, kolacja
Dzień 2: odprawa, omówienie technik nurkowania z łodzi stosowanych w Egipcie, podział na grupy według wieku i umiejętności, 2 nurkowania rejon Marsa Alam lub Hurghady (w zależności od tego gdzie zaczyna i kończy nasze safari nurkowe)
Dzień 3: tego dnia planujemy 4 nurkowania w tym nurkowanie z pontonu i nurkowanie nocne, dla osób które nigdy w nocy nie nurkowały - szkolenie ze specjalizacji nurkowania nocne
Dzień 4: 4 nurkowania
Dzień 5: 4 nurkowania
Dzień 6: 4 nurkowania 
Dzień 7: 2 nurkowania, zakończenie safari, wspólne zdjęcie, rozliczenia, płukanie sprzętu nurkowego
Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, powrót do domów 
Szczegółowy opis trasy safari nurkowego zanjduje się w opisie danego wyjazdu: zobacz kalendarz safari 2023
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 2 min SeaTreasure Egipt Safari Zyber 15

zdjęcie: Przemysław Zyber, DeepArt

Przykładowe trasy naszych safari nurkowych w egipcie 2023

1. Sataya zwana również fury shoal

Trasa szczególnie polecana dla osób zaczynających swoją karierę nurkową. Jest to świetny wybór na pierwszy wyjazd do Egiptu lub pierwsze safari ponieważ planujemy nurkować w możliwie spokojnych i łatwych miejscach pełnych kolorów i kształtów. Słynąca z przepięknych (najpiękniejszych na świecie) skupisk koralowca: akropory, millepory, korala mózgowego. Olbrzymia bioróżnorodność, ciepła woda i doskonała przejrzystość to warunki idealne do nurkowania i do zafascynowania się podwodnym światem. Kto raz doświadczy tego piękna i spokoju, już zawsze będzie tu wracał! 

Z pewnością zobaczymy: majestatyczne żółwie,  sprytne, nakrapiane ogończe, piękne skrzydlice, morze pomarańczowych antiasów i prawdziwe miasta anemonów (rybek Nemo). Jeśli będziemy mieć szczęście popływamy również z przeuroczymi i niezwykle ciekawskimi delfinami na Dolphin House, w formie snorkelingu czyli pływanie z płetwami i maską. Nurkować będziemy wśród przepięknych ogrodów koralowych, pomiędzy wystającymi z dna, porośniętymi koralem miękkim ostańcami skalnymi. Podziwiać będziemy grę świateł i kształtów w podwodnych labiryntach korala mózgowego. 

Sataya - jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie, płytko położone ogrody korala mózgowego z ławicami lucjanów, nadymkami, najeżkami, fletami, barakudami; ogromna różnorodność ryb na niewielkim obszarze. 
Heaven - sama nazwa jest bardzo obrazowa
Malahi - podwodne labirynty, słynne rafy przypominające hełm Darta Vedera
Claudia - podwodne skały, groty, cudowna gra świateł we wnętrzu
Small Gota, Big Gota - podwodne imponujące ściany, porośnięte łososiowymi pióropuszami gorgonii
Abu Galawa - porośnięty rafą niewielki wrak, świetne miejsce również na nurkowania nocne
Abu Dabab - olbrzymie (2m) żółwie zielone oraz żółwie morskie, spokojnie "pasące się" na trawie morskiej 
i wiele wiele innych.

Łącznie zrealizujemy 20 nurkowań, w tym 4 nurkowania nocne (uczesnicy powinni mieć uprawnienia do nurkowań nocnych - do realizacji na miejscu).

Kalendarz safari 2023

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 3 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12
zdjęcie: Przemysław Zyber, DeepArt

 2. KLASYCZNE SAFARI Wrakowe

Trasa szczegóelnie polecana dla miłośników nurkwoań wrakowych, ale nie tylko. Wraki w Egipcie są położone stosunkowo płytko, bo w przeważającej mierze do 25m, w zakresie głębokości dostępnych nurkom OWD i AOWD. Na safari nurkowym można realizować kurs nurkowania. 

Są to prawdziwe olbrzymy ponieważ mają od kilkudziesięciu do ponad stu metrów długości. Leżąc na dnie Morza Czerwonego od dziesięcioleci, obrośnięte są bogatym koralem miękkim i twardym. Są niezwykle kolorowe i żywe", dużo bardziej niż w innych miejscach nurkowych na świecie. Nie są mroczne i ciemne, są kolorowe ponieważ są nowym siedliskiem życia wielu gatunków zwierząt morkich. 

Dla wielbicieli "żelastwa" polecamy dwa wraki z Drugiej Wojny Światowej: SS Thistlegorm i Rosali Moller. Pełne ładownie sprzętu wojskowego, z pewnością spełnią Wasze oczekieania. Często też, na życzenie uczetników nurkujemy również na wraku Salem Express

3. KLASYCZNE SAFARI Wrakowe rozszerzone o wyspy braci

Najtrudniejsze nurkowania wrakowe będą na Wyspach Braci: Brothers' Island. Gdzie płyniemy całą noc by dostać się na te przepiękne miejsca nurkowe. Warto. Piękne ściany, bogactwo życia, wraki, duże drapieżniki morskie. To dlatego miejsce to wymieniane jest bardzo często w rankingach najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. 

4. safari wysp rocky i zabargad

Trasa najrzadziej odwiedzana ponieważ leży na Dalekim Południu Morza Czerwonego. Dzięki temu koralowce miękkie są tutaj niezwykle różnorodne i "mięsiste". Często też spotkać można "grubego zwierza": np rekiny i delfiny. Płynąc na południowe rafy wysp Rocky i Zabargad, mijamy i nurkujemy również w regionie Satya, w podwodnych labiryntach koralowych. 

5. złoty trójkąt

Trasa safari stanowiąca największe wyzwanie dla nurków. Trzy regiony Parków Morskich: Wyspy Braci, Dedalus, Elphinstone. Spotkania z dużymi drapieżnikami są gwarantowane. To na tej trasie najpewniej mierzyć bedziemy się z prądami morskimi, które przynosząc substancje odżywcze, kuszą zwięrzęta do objawienia się nurkom. Polecamy tę trasę dla zaawansowanych nurków. 

6. rodzinne safari nurkowe

Rodzinne safari nurkowe są dla nas szzególną imprezą. Zawsze cieszą się dużym zaintresowniem nurkujących rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat oraz 11-18 lat. Na taki wyjazd szykujemy zawsze bardzo dużo dodatkowych atrakcji dla młodych nurków: pływanie z ogonem syrenim, jazdy na rakietach i bananach, gry, quizy, zabawy. Jedzie też zawsze doświadczona i bardzo entuzjastycznie nastawiona kadra instruktorska, doświadczona w nurkowaniach z dziećmi. W 2023 roku tego typu nurkowy wyjazd rodzinny organizujemy w dwóch terminach: 3-10.06.2023 Boże Ciało oraz 12-19.08.2023. Szczegółową relację z naszego rodzinnego safari, które odbyło się w 2022 roku znajdziesz na naszym BLOG'u. link

7. safari nurkowe sT JOHNS

W niektórych miejscach opisywane jest jako trasa "Dalekie Południe". Są to miejsca nurkowe dostępne również dla nurków w stopniu OWD/P1. Nurkowania odbywają się w trzech podwodnych kawernach. Jedna z nich, w regionie wysp St. John's, o nazwie Um Kararim kolejne dwie w regionie Sataya: labirynty Claudia i Malahi. Na trasie tej zobaczyciu typowe dla tego regionu Morza Czerwonego ogrody koralowca w kształcie złotych kopuł, bogate w różnorodne życie rafy Sataya, rejon Abu Dabbab, słynący ze spotkań z żółwiami i rzadkimi diugoniami. Zdecydowanie najbardzije charakterystycznym miejscem na trasie jest słynny Elphistone, porośnięte kolorowymi miękkimi koralami i wachlarzami olbrzymich gorgonii, podwodne ściany przyciągające często rekiny, ekiny młoty, delfiny, manty żółwie.
 
Na tej trasie spotkania z inteligentnymi, ciekawskimi delfinami podczas snorkelingu w Dolphin House.
 
Od nurkowego raju dzielą nas zaledwie 4 godziny lotu z Polski! 
 
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
 
CENA SAFARI NURKOWEGO: 950€ - 1190 € w zależności od terminu i trasy safari zobacz kalendarz safari 2023
+ PRZELOT Z POLSKI: 2140 zł - 2349 zł (latamy z Warszawy, Katowic, Poznania lub Wrocławia)
 
CENA ZAWIERA
 • przelot 
 • transfery na trasie: lotnisko - statek – lotnisko
 • 7 noclegów w dwuosobowych kajutach z klimatyzacją
 • cztery posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
 • pościel, ręczniki szlafroki
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania
 • butle nurkowe 12 litrowe DIN + balast na łodzi
 • nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa z ekspresu, herbata, napoje gazowane
 • 2-4 nurkowań dziennie ( łącznie do 20 nurkowań)
 • ubezpieczenie podróżno - nurkowe uniqua
 • opłata do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i funduszu pomocowego
safari rodzinne egipt 2019 foto jarek bogucki9 safari rodzinne egipt 2019 foto jarek bogucki12
CENA NIE ZAWIERA
 • wizy egipskiej: 25 euro (płatne na lotnisku)
 • napiwku dla załogi: od 55 euro/os
 • opłaty Reef Protection: 80 euro/os
 • napiwku dla przewodników egipskich 20 euro/os
 • posiłków innych niż na łodzi
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • kursów nurkowania i specjalizacji
 • dodatkowe (opcjonalne) ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy wynosi około 260 zł/os
 •  
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ
 • wypożyczenia butli 15 litrowej: 40 euro/tydzień
 • napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 euro)
 • 15 l – 9 euro (pakiet safari odpowiednio 70 euro lub 90 euro)
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczany w Polsce)
 • kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach
 • zrealizownia egzaminu i wód otwartych z podstawowego kursu nurkowania padi lub ssi, rozpoczętego nawet w innej szkole nurkowej 

masz pytania? napisz do nas lub zadzwoń:

barbara.bialek@seatreasure.pl

tel: +48 504 508 526

Kalendarz safari 2023

rezerwacje:

ZAPISZ SIE

Posiadam Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny!

Kalendarz safari 2023

Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...
Foto: Przemysła...