Safari nurkowe w Egipcie. Marsa Alam - Sataya - Dolphin House (16-23.09.2023)

Zapisz się
16.09.2023

Wrzesień w Egipcie! Na safari nurkowym, to najlepszy termin!

Zapewniamy: nie będzie gorąco! A pływanie w cienkich piankach lub rush guardach dostarczy dodatkowej przyjemności. Z naszego - nurkowego - punktu widzenia, wyprawa w tym okresie oznacza warunki, których nie doświadczymy jesienią: dzień jest długi, a słońce niemal w zenicie, dzięki czemu wrażenia kolorystyczne i świetlne są oszałamiające. Dodatkowo, okres letni to czas godów ryb, ssaków i ptaków.

To safari południowe jest miłe, proste i przyjemne, a przy tym różnorodne i ciekawe. Trasa prowadzi nas przez bajecznie kolorowe rafy w rejonie Sataya. Pobłądzimy w podwodnych labiryntach raf koralowych, zaskakująco uformowanych przez naturę. Odwiedzimy rafy słynące z przepięknych (najpiękniejszych na świecie) skupisk koralowca: akroporów, milleporów oraz korala mózgowego.  Z pewnością zobaczymy: niezliczone gatunki ryb rafowych, olbrzymie żółwie na Marsa Shouna zajadające trawę morską, sprytne ogończe, piękne skrzydlice, morze pomarańczowych antiasów i prawdziwe miasta anemonów (rybek Nemo). Jeśli będziemy mieć szczęście na Dolphin House popływamy z przeuroczymi i niezwykle ciekawskimi delfinami, a na Abu Dabbab przyjrzymy się wypasowi diugoni.
Przez tydzień wykonamy aż 20 nurkowań, w tym 4 nurkowania nocne, a w przerwach między nurkowaniami relaksować się będziemy na komfortowej i ulubionej przez nurków łodzi Star Jet. 

Safari nurkowe w Egipcie, czyli:  jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj... i powtarzaj!

Wrak Thistlegorm 136 Wrak Thistlegorm 118

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

Pierwszy dzień nurkowy spędzimy pożytecznie na przygotowaniu się do sprawnych nurkowań podczas kolejnych dni. W niedzielę więc przećwiczymy techniki wyjścia i wejścia na ponton, podzielimy się na grupy według wieku i umiejętności, omówimy zasady organizacji nurkowań w Egipcie, a następnie - bogatsi w świeżo zdobytą wiedzę - zanurkujemy dwa razy w rejonie Marsa Alam.

Główny cel naszej wyprawy to region Sataya, nazywany również "Fury Shoal" - spędzimy tam kolejne 3 dni. Sataya South jest naszą ukochaną rafą ze względu na wyjątkową - nawet jak na Egipt - bioróżnorodność ryb i korali na niewielkiej głębokości i niewielkim obszarze. Zanurkujemy tam na Dolphin House. Rafa w kształcie podkowy, poprzecinana podwodnymi jaskiniami i tunelami, jest miejscem odpoczynku kilku rodzin delfinów długoszczękich. Ściany z miękkimi koralami, oświetlone przez promienie słoneczne, które przenikają płytką wodę, zachwycają efektami kolorystycznymi. Spektakularna gra świateł wpadających przez sufit kawern czeka nas również podczas nurkowania w kawernach Claudii. Zaś Malahi czy Heaven to najpiękniejsze labirynty korala mózgowego, przypominającego kształtem hełm Lorda Vadera. Tutejsze ogrody koralowe - złote płaty korala millepora, kolorowe drobniejsze akropory - są wyjątkowe, ponieważ występują jedynie w południowej części Morza Czerwonego.

Wrak Thistlegorm 79 Wrak Thistlegorm 84

Zdjęcia: Przemysław Zyber, DeepArt

PROGRAM SAFARI NURKOWEGO W EGIPCIE:

SOBOTA / PRZYLOT, TRANSFER, ZAKWATEROWANIE NA ŁODZI
Lot z Polski (Warszawa, Poznań lub Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na statek safari, stacjonujący w porcie, czas przejazdu około 1 godzina. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem jest lunch na łodzi, następnie kolacja.

NIEDZIELA / CHECK-DIVE/ 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM
Po śniadaniu wypłynięcie z portu (godzina wypłynięcia zależy od odprawy przeprowadzonej przez straż przybrzeżną). Odprawa, pierwsze nurkowanie sprawdzające z łodzi: check dive w rejonie Marsa Alam - Sha`ab Marsa Alam. Nurkowanie rozgrzewkowe z pontonu - popraktykujemy techniki wyjścia i wejścia na zodiak, która będzie przydatna podczas kolejnych dni nurkowych.

safari egipt 2023 3

 

PONIEDZIAŁEK/ 4 NURKOWANIA / SATAYA
Rozpoczniemy od podwodnego raju, czyli regionu South Sataya i jego bajecznie kolorowych raf. Jest przepełniony bajecznie kolorowymi rafami, o bardzo bogatej faunie i florze. Zanurkujemy na Claudii i Mahali, czyli "powałęsamy się" w podwodnych labiryntach, utworzonych z olbrzymich korali mózgowych. Te naturalne korytarze powstałe przez pęknięcia w skale i koralowe słupy skalne to absolutny "must see". Niesamowita gra świateł robi wrażenie na każdym... nawet na największym sceptyku. Tego dnia planujemy 4 nurkowania, w tym nurkowanie z pontonu i nurkowanie nocne. Dla osób, które nigdy w nocy nie nurkowały przewidzieliśmy szkolenie ze specjalizacji "nurkowanie nocne". 

WTOREK / 4 NURKOWANIA / SATAYA
Dobrego nigdy dość, dlatego zabawimy dłużej w rejonie Sataya. Liczymy na spotkania z delfinami. Nauczymy się obcować z tymi inteligentnymi, ciekawskimi zwierzętami - jak nie zaburzać ich dobrostanu, by chciały z nami nurkować.  

ŚRODA / 4 NURKOWANIA / MARSA ALAM i SAFAGA
Abu Dabbab to spokojne rafy, pełne korali, podwodnych korytarzy i wystających z dna ergów i pinakli.

safari egipt 2023 7

CZWARTEK / 4 NURKOWANIA / POWRÓT W KIERUNKU MARSA ALAM
4 nurkowania. W regionie Marsa Alam będziemy mieć nurkowania z żółwiami, a w regionie Safagi może nawer wrak...

PIĄTEK / 2 NURKOWANIA / MARSA ALAM
Tego dnia, ze względu na lot powrotny do Polski, planujemy 2 nurkowania w rejonie Hurghady: El Fanous i Um Arouk to miejscóki gdzie jest spora szansa na spotkanie drugiego z gatunków delfinów występujących w Egipcie - butlonosów. Te wścibskie ssaki bardzo chętnie podpływają do nurkujących osób i nawiązują z nimi niesamowity kontakt.

SOBOTA / POWRÓT
Wykwaterowanie ilot powrotny do Polski.
 
STATEK SAFARI:
star jet safari 
Jest to sprawdzona jedostka z doświadczoną załogą, gwarantująca komfort nurkowania i  podróżowania. Łódź jest po niedawnej renowacji i posiada 2-osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją, duży, osobny salon, przestronny pokład nurkowy, pokłąd wypoczynkowy i duży sun-deck z miejscami do relaksu na słońcu. Rzetelny i sprawdzony kucharz przygotowuje dla nas świeże i smaczne posiłki oraz przekąski i owoce.
 

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.

Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny! 

safari egipt 2023 2
Zdjęcia: Przemysława Zyber, DeepArt

 

CENA: 990€ (SAFARI) + 2370 ZŁ (PRZELOT)

CENA ZAWIERA:
• TRANSFERY NA TRASIE: LOTNISKO – ŁÓDŹ – LOTNISKO
• 7 NOCLEGÓW W 2-OSOBOWYCH KAJUTACH
• 4 POSIŁKI DZIENNIE, OWOCE I PRZEKĄSKI NA ŁODZI
• POŚCIEL, RĘCZNIKI
• AC W KABINACH
• OPIEKĘ POLSKIEGO INSTRUKTORA NURKOWANIA Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM W PROWADZENIU TEGO TYPU IMPREZ
• BUTLE NURKOWE 12-LITROWE DIN + BALAST NA ŁODZI
• NIELIMITOWANE NAPOJE NA ŁODZI: WODĘ, KAWĘ, HERBATĘ, NAPOJE GAZOWANE
• 2-4 NURKOWANIA DZIENNIE (ŁĄCZNIE NA TEJ TRASIE: 20 NURKOWAŃ)
• UBEZPIECZENIE PODRÓŻNO-NURKOWE WIENER,
• WPIS DO TFG I TFP (TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO I TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU POMOCOWEGO)
• PRZELOT Z POLSKI

CENA NIE ZAWIERA:
• WIZY EGIPSKIEJ: 25$ /OS
• NAPIWKU DLA ZAŁOGI: 60€ /OS
• NAPIWKU DLA PRZEWODNIKA: 30€ /OS
• OPŁATY PARKOWEJ, ADMINISTRACYJNEJ I REEF PROTECTION: 80€/os
 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ:
• WYPOŻYCZENIA BUTLI 15L: 40€/tydzień
• NAPEŁNIANIA BUTLI NITROXEM 30-32%
- BUTLA 12L - 7€/NURKOWANIE lub 70€/PAKIET SAFARI
- BUTLA 15L - 9€/NURKOWANIE lub 90€/PAKIET SAFARI                                                                   
• DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY UNIQUA: 260 zł
• WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU NURKOWEGO, INNEGO NIŻ BUTLE I BALAST (SPRZĘT WYPOŻYCZANY W POLSCE)
• KONTYNUOWANIA EDUKACJI NURKOWEJ NA KURSACH ZAAWANSOWANYCH I SPECJALIZACJACH

ZAPISZ SIE

Wyjazd organizowany jest zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy. Zadbaj o to, by Twój wyjazd był bezpieczny i legalny!